Dziś o godzinie 14 drużyna U19 Lecha Poznań rozpoczęła zmagania w eliminacjach do Ligi Młodzieżowej UEFA. Naprzeciw niej stanęło francuskie FC Nantes. Choć poznaniacy prowadzili, mecz zakończył się remisem.

Pierwsze pół godziny nie przyniosło żadnej kluczowej akcji, ani ze strony Lecha, ani Nantes. Do tego momentu jedynymi wartymi uwagi informacjami, były kolejne kartki dla ekipy z Francji.

Jednak parę minut później mieliśmy już 1:0 dla Kolejorza. Stankiewicz wszedł w pojedynek z bocznym obrońcą, zacentrował w pole bramkowe, a tam najszybszy okazał się Norbert Pacławski.

Do końca pierwszej odsłony rywalizacji znów obie drużyny nie zdołały oddać zbyt wielu celnych strzałów, a jako pierwszy z graczy Lecha kartonik obejrzał Michał Gurgul.

Druga połowa również rozpoczęła się od kartki. Następnie trenerzy obu drużyn przeprowadzili zmiany. Lepiej na tym wyszła ekipa znad Loary, która w 68. minucie doprowadziła do remisu za sprawą wprowadzonego 7 minut wcześniej Sankoumby Toure.

Kolejne minuty przyniosły kolejne zmiany i kartki. Łącznie w meczu pokazano ich aż 8, co pokazuje waleczność obu drużyn. W ekipie Lecha każdy odczuwa lekki niedosyt po straconej bramce, jednak zawodnicy pokazali, że w rewanżu również nie oddadzą pola wyżej notowanemu rywalowi.

Lech Poznań U19 1:1 FC Nantes U19

Lech Poznań: Pruchniewski – Kornobis (80. Tudruj), Tomaszewski, Gurgul, Kukułka, Dziuba (71. Dudek), Niedzielski, Nadolski, Stankiewicz (71. Jakóbczyk), Pacławski (80. Warciarek), Juszczyk (64. Draszczyk). Rezerwowi: Mędrala – Tudruj, Orzechowski, Warciarek, Draszczyk, Jakóbczyk, Dudek. Trenér: Bartosz Bochiński

FC Nantes: Mabon – David, Mongo, Zeze, Fortun (71. Mwamba), Gomes, Meupiyou (60. Leroux), Philippe (60. Toure), Assoumani, Guirassy (82. Bengo), Mafoumbi. Rezerwowi: Potiron – Mwamba, Nzita Bengo, Leroux, Bugard, Toure, Deuff. Trenér: Stephane Moreau