fot: Parma Calcio 1913

Adrian Benedyczak zdobył jedną z bramek dla Parmy w meczu 9. kolejki włoskiej Serie B, w którym zespół polskiego napastnika przegrał 2:3 z Venezią.

22-letni napastnik wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu, który po pierwszej połowie bezbramkowo remisował z trzecim zespołem tabeli. Na początku drugiej części spotkania wynik meczu otworzył Gianluca Busio, a do wyrównania doprowadził Benedyczak, który wykorzystał rzut karny. Miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Tanner Tessmann, a w 78. minucie wynik meczu podwyższył Mikael Egill Ellertsson. Przyjezdni odpowiedzieli golem w doliczonym czasie gry, gdy bramkarz rywali pokonał Antonio Colak, który w przeszłości występował w Lechii Gdańsk.

Benedyczak w obecnym sezonie zdobył sześć goli. Parma z 20 punktami na koncie jest liderem tabeli.