Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) zdecydowała o naniesieniu kary na Legię Warszawa, po wydarzeniach mających miejsce tuż po meczu Ligi Konferencji Europy z holenderskim klubem AZ. 

Kara nie ma związku z głośną aferą, jaka miała miejsce bezpośrednio po spotkaniu (przy próbie dostania się do autokaru). Tamta sprawa, która zresztą nadal nie została wyjaśniona dotyczyła prezesa Legii – Dariusza Mioduskiego, który został uderzony przy trwającej awanturze oraz dwóch piłkarzy Legionistów: Josue i Radovana Pankova, którzy zostali niewpuszczeni do autokaru Legii, a w dodatku aresztowani przez Holendrów. Ostatecznie kolejnego dnia piłkarze zostali wypuszczeni. Postępowanie w sprawie zaistniałej sytuacji nadal trwa i nie ma nic wspólnego z nałożoną na Legię grzywną oraz zakazem.

Kara nałożona przez UEFA dotyczy niestosownego zachowania fanów ”Wojskowych”. Legia będzie musiała zapłacić 15 tysięcy euro, a do tego zastosować się do zakazu sprzedawania biletów dla kibiców na najbliższy mecz wyjazdowy w rozgrywkach UEFA.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!