Piter

Katarzyna Piter wraz z Lidią Morozową pokonały 2:0 w 1/4 finału WTA 250 w Hong-Kongu Mirrę Andriejewą oraz Peyton Stearns.

Pojedynek nie należał do najłatwiejszych, o czym może chociażby świadczyć długość jego grania. W inaugurującym secie byliśmy świadkami aż pięciu przełamań. Całe szczęście trzy z nich należały do Piter i Morozowej, a tylko dwa do Rosjanki i Amerykanki. Najbardziej kluczowe z perspektywy przebiegu seta było to ostatnie, które dało prowadzenie Polce i Białorusince 6:5. W kolejnym gemie panie przypieczętowały swoje zwycięstwo 7:5.

W drugim secie mimo licznych szans na przełamanie, a nawet piłek setowych po stronie polsko-białoruskiej ostatecznie nie udało się doprowadzić do bezproblemowej wygranej. Panie były zmuszone grać tie-breaka. W nim również nie było łatwo. Mało brakowało i Piter wraz z Morozową musiałyby grać trzecią partię. Końcowo jednak obroniły dwie piłki meczowe, a później wygrały trzy akcję z rzędu (8-6) i cały mecz 2:0.

O wielki finał turnieju Polka i Białorusinka zagrają z parą chińsko-tajwańską Qianhui Tang oraz Chia Yi Tsao.

1/4 finału debla WTA 250 w Hong-Kongu:

Katarzyna Piter/Lidia Morozowa – Mirrą Andriejewa/Peyton Stearns 2:0 (7:5, 7:6 [8-6]).