Grot Budowlani Łódź po raz drugi w rozpoczętym sezonie pokazał olbrzymią moc, pewnie zwyciężając UNI w ramach 2. serii TAURON Ligi siatkarek. Łodzianki momentami prezentowały w Opolu festiwal gry, który uniemożliwił podopiecznym Nicoli Vettoriego skuteczną walkę o jakąkolwiek zdobycz.

Zawodniczki z Łodzi od pierwszych piłek narzuciły swój rytm gry i dominowały na boisku, obejmując wyraźne prowadzenie (3:9, 7:14). Ton gry przyjezdnych nadawały skuteczne w ataku Mackenzie May oraz Andrea Mitrovic. Po przerwie na żądanie trenera Nicoli Vettoriego opolanki powoli zaczęły odrabiać straty (12:16). Coraz lepiej w kontrze miejscowych czuła się Oliwia Sieradzka.

Końcówka pierwszego seta należała do przyjezdnych, które odskoczyły rywalkom na siedem punktów (14:21). Seta asem serwisowym zakończyła Marta Pol (17:25)

Partia numer dwa wyglądała podobnie jak poprzednia. Podopieczne Macieja Biernata szybko odskoczyły rywalkom na trzy punkty i pilnowały wyniku (7:10) .W drugiej części seta łodzianki podkręciły tempo gry i prowadziły już siedmioma punktami (12:19) a największy wkład w grę obok May i Mitrovic miała Ana Bjelica. Opolanki próbowały jeszcze walczyć w ostatnim fragmencie partii, odrobiły część strat, ale przyjezdne nie dały im żadnych szans, wygrywając z nawiązką (21:25).

Trzecia partia była najzwyklejszą formalnością. Wprawdzie po bloku Marty Orzyłowskiej chwilowo prowadzeniem cieszyło się UNI (2:1), lecz przyjezdne odpowiadały atakami May, a kontra Martyny Łazowskiej (2:3) zapowiedziała również w tym secie inicjatywę Grota Budowlanych. Dalsza część odsłony była rozgrywana pod dyktando podopiecznych Marcina Biernata. Łodzianki szybko powiększyły prowadzenie (4:8) i nie pozwalały gospodyniom na swobodną grę (8:13, 8:20). Ostatni punkt w meczu zdobyła Małgorzata Lisiak (16:25). Popularne opolskie „Wilczyce” nie miały żadnych argumentów, by postraszyć rosnący w siłę team z Łodzi. Nagrodę MVP otrzymała Mackenzie May, która w całym meczu zdobyła 18 punktów.

UNI Opole – Grot Budowlani Łódź 0:3 (17:25, 21:25, 16:25)

MVP: Mackenzie May

UNI Opole: Orzyłowska, McCall, Barbero, Olaya, Janicka, Pamuła, Zaroślińska-Król, Połeć, Kecher, Sieradzka, Bińczycka, Adamek, Białek.
Grot Budowlani Łódź: Wilińska, Pol, Lisiak, Kukulska, Łazowska, Sobiczewska, Bjelica, Mitrović, Różyńska, May, Lijewska, Łysiak.

Źródło: tauronliga.pl