fot: Jimmie48 Photography

Katarzyna Kawa przegrała z Włoszką Lucrezią Stefanini 6:4, 6:1 w meczu 1/8 finału turnieju w tunezyjskimMonastyr.

Kawa w pierwszym gemie miała dwie szanse na przełamanie rywalki, których nie wykorzystała, a przy własnym serwisie straciła gema. Po chwili Lucrezia Stefanini prowadziła już 4:0 po tym jak wygrała gema przy własnym serwisie i ponownie przełamała polską tenisistkę. Kawa przebudziła się w kolejnym gemie, w którym wygrała gema przy serwisie rywalki, a po chwili na tablicy wyników widniał wynik 4:2 dla Włoszki. 30-letnia tenisistka po nieudanym początku grała pewnie i doprowadziła do wyrównania 4:4. Seria czterech wygranych gemów z rzędu w wykonaniu polskiej tenisistki zostało zatrzymane w dziewiątym gemie, w którym pewnie wygrała Włoszka. Kolejnego gema pochodząca z Krynicy-Zdroju tenisistka, rozpoczęła od dwóch błędów serwisowych, a kolejny punkt oddała rywalce po uderzeniu w siatkę. Ostatecznie to Stefanini przełamała reprezentantkę Polski i wygrała pierwszego seta 6:4.

W drugim secie podobnie jak w pierwszym Kawa miała szanse na przełamanie rywalki, którego nie wykorzystała, a zrobiła to w kolejnym gemie Stefanini. Kawa po chwili odzyskała przełamanie, wygrywając gema do 0. Niestety kolejny gem padł łupem rywalki, która wyszła na prowadzenie 3:1. Polka w kolejnym gemie popełniała błędy co wykorzystała rywalka, wygrywając kolejnego gema.