Fot: Fenerbahce Stambuł

Fenerbahce Stambuł wygrał 4:2 w meczu 9. kolejki tureckiej ekstraklasy z Hataysporem, a jednego z goli dla zwycięskiego zespołu zdobył Sebastian Szymański.

Reprezentant Polski otworzył wynik spotkania w siódmej minucie, gdy wykorzystał podanie z lewej strony boiska od Dusana Tadica. Po kwadransie gry gospodarze prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Bright Osayi-Samuel. Przed przerwą radość dla kibiców gospodarzy dał Edin Dżeko, który podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W drugiej części spotkania gola dla gospodarzy zdobył Faouzi Ghoulam, a w 63. minucie Irfan Can Kahveci odpowiedział kolejnym golem dla lidera tabeli. W doliczonym czasie gry gola dla gości zdobył Rayane Aabid, który ustalił wynik meczu.

Sebastian Szymański, który na boisku przebywał do 74. minuty ma w obecnym sezonie na swoim koncie sześć goli ligowych. Fenerbahce po dziewięciu kolejkach z kompletem punktów prowadzi w tabeli.