Jan Zieliński i Hugo Nys

Deblowa przygoda Jana Zielińskiego trwa nadal. Polak i Monakijczyk świetnie poradzili sobie w 1/8 finału debla turnieju w Bazylei.

Pierwszy set zaczął się dość niefortunnie dla polsko-monakijskiej pary. Po dwóch gemach na tablicy widniał wynik 2:0 dla Griespoora i Haase’a. Później pogoń Zielińskiego i Nysa po długiej wymianie ciosów przyniosła tie-break w którym górą był Polak ze swoim partnerem. Set zakończył się wynikiem 7:6.

Drugiego seta nasz rodak wraz z Nysem rozpoczęli koncertowo, wychodząc na prowadzenie 3:0. Następnie nieco wyhamowali nie pozwalając jednak, by rywale zbliżyli się na mniej niż dwa gemy różnicy. W gemie piątym Polak i Monakijczyk nie stracili ani punktu. Od tego momentu rozpoczęła się gra „punkt za punkt”, ale na szczęście początkowo wypracowana przewaga wystarczyła, a druga odsłona starcia zakończyła się rezultatem 6:3.

W ćwierćfinale rywalami Jana Zielińskiego i Hugo Nysa będą Chorwat Ivan Dodig oraz Amerykanin Austin Krajicek.

Tallon Griekspoor/Robin Haase – Jan Zieliński/Hugo Nys 2:0 (6:7,5:7; 3:6)