Enea Czarni Radom ulegli Treflowi Gdańsk 1-3 w spotkaniu 2. serii PlusLigi. Radomska ekipa mogła się pokusić o zdobycie w tej konfrontacji choćby jednego punkty, lecz jedną z poważnych przeszkód do celu okazał się przegrany po heroicznej walce pierwszy set.

Enea Czarni Radom do starcia z Treflem przystępowali po porażce na inaugurację rozgrywek w Lublinie. Gdańszczanie z kolei w 1.kolejce zwyciężyli w Katowicach i chcieli w Radomiu pozostać na zwycięskiej ścieżce. Dla Wojskowych był to również pierwszy pojedynek przed własną publicznością w sezonie 2023/2024.

Premierowe starcie było niezwykle emocjonujące i nikt ze zgromadzonych kibiców nie spodziewał się aż takich emocji! Rezultat pierwszego seta decydował się po dramatycznej walce na przewagi! Premierowa partia trwała aż 46. minut, a górą okazali się goście, którzy zwyciężyli 39:37. W kolejnej odsłonie środowego pojedynku w hali Radomskiego Centrum Sportu, to ponownie goście mieli więcej powodów do zadowolenia. Trefl ponownie okazał się lepszy, triumfując 25:22.

W trzecim secie to Enea Czarni Radom doszli „do głosu”. Niesieni dopingiem swoich kibiców, podopieczni Pawła Woickiego „wrócili do gry” o pierwsze zwycięstwo w hali Radomskiego Centrum Sportu, wygrywając trzecią odsłonę 25:22. Niestety, ręce w geście zwycięstwa ponownie wznieśli siatkarze Trefla, którzy wygrywając czwartego seta 25:20, przypieczętowali triumf w hali sportowej przy ul. Struga 63, 3:1.

Dla Enea Czarnych Radom to druga porażka w tym sezonie PlusLigi mężczyzn. Przed Wojskowymi kilka dni przygotowań do kolejnego starcia. Już 28 października Wojskowi ponownie zagrają przed własną publicznością. Tym razem w hali Radomskiego Centrum Sportu zamelduje się Projekt Warszawa, który w dwóch pierwszych kolejkach zapisał na swoje konto komplet zwycięstw.

Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 1-3 (37-39, 22-25, 25-22, 20-25)

MVP: Mikołaj Sawicki

Enea Czarni Radom: Ostrowski, Hofer, Kraj, Buszek, Todorovic, Biernat, Formela, Piotrowski, Meljanac, Gomułka, Rajsner, Kufka, Gniecki, Nowosiak, Teklak

Trefl Gdańsk: Gałązka, Jan Franchi Martínez, Niemiec, Czerwiński, Droszyński, Nasevich, Kampa, Urbanowicz, Sawicki, Orczyk, Zaleszczyk, Sasak, Kapuściński, Pruszkowski, Köykkä

Źródło: Biuro prasowe Enea Czarni Radom