źródło: Sturm Graz Offizieller Twitter-Account

Za nami trzecia seria spotkań Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Tak jak i w pierwszej czy drugiej serii spotkań mięliśmy swoich przedstawicieli, tak i w tej kolejce nie zabrakło ich obecności. Poniżej raport jak wypadli nasi stranieri.

Aston Villa coraz bliżej fazy pucharowej. Cały mecz Matty’ego Casha

Podopieczni Unaia Emery’ego już w pierwszej odsłonie meczu z AZ Alkmaar, wypracowali sobie solidną zaliczkę przed dalszą jego częścią. A stało się to dzięki trafieniom Bailey’a i Tielemansa. Jedenaście minut po przerwie na tablicy wyników widniał już rezultat 0:4. Dwa kolejne gole dołożyli Watkins i McGinn. Gospodarzy było stać tylko na jedno trafienie autorstwa Ibrahima Sadiq. Matty Cash rozegrał całe spotkanie.

Liga Konferencji Europy – 3. kolejka
AZ Alkmaar – Aston Villa 1:4 (0:2)
Sadiq 65′ – Bailey 13′, Tielemans 23′, Watkins 51′, McGinn 56′

Nie ma mocnych na AS Roma. Nicola Zalewski od pierwszej minuty na placu gry

Rzymianie pewnie kroczą do kolejnej rundy rozgrywek. Tym razem ograli Slavię Praga 2:0. Wynik meczu już w pierwszej minucie otworzył Bove a w minucie 17. do siatki prażan trafił Lukaku. Kibicie na Stadio Olimpico nie zobaczyli już więcej goli w tym meczu. Siedemdziesiąt minut na boisku spędził Nicola Zalewski. Reprezentant Polski został zmieniony przez Ricka Karsdorpa.

Liga Europy 3. kolejka
AS Roma – Slavia Praga 2:0 (2:0)
Bove 1′ , Lukaku 17′

Sturm Graz nadal w grze. Szymona Włodarczyka

Austriacy, chcąc liczyć się w walce o awans, nie mogli sobie pozwolić na przegraną w pojedynku z Atalantą Bergamo. I dzięki bramce z rzutu karnego Szymona Włodarczyka, jego drużyna pozostaje w grze. Wcześniej gole strzelali Prass (dla Sturmu) oraz dwukrotnie Muriel (dla Atalanty). Polski napastnik pojawił się na boisku w 61. minucie zmieniając Seedy’ego Jattę.

Sturm Graz – Atalanta Bergamo 2:2 (1:2)
Prass 13′, Stępiński 80′ – Muriel 34′, 45+7′

Club Brugge pokonuje Lugano. Michał Skóraś bez gry

Belgowie nie mieli większych problemów z ograniem Szwajcarów. Już w 15. minucie wynik meczu otworzył Eder Balanta. W 50. minucie Skov Olsen podwyższył prowadzenie. Sygnał do odrabiania strat dał Shkelkqim Vadi trafiając 74. minucie. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Hans Vanaken pozbawił gospodarzy złudzeń co do uzyskania korzystnego rezultatu w tym meczu i ustalił wynik meczu na 1:3. W tym zwycięstwie nie pomógł Michał Skóraś, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Lugano – Club Brugge 1:3 (0:1)
Vladi 74′ – Balanta 15′ , Skov Olsen 50′ , Vanaken 87′

Dwóch Polaków na murawie Sukru Salacoglu. Asysta Sebastiana Szymańskiego

Fenerbahce Sebastiana Szymańskiego głośno pukają do drzwi fazy pucharowej LKE. Wczoraj pokonali Ludogorec Razgrad Jakuba Piotrowskiego 3:1. Na 1:0 trafił Michy Batshuayi, niedługo po przerwie wynik podwyższył Miha Zajc a ten sam zawodnik dzięki podaniu Szymańskiego, ustalił wynik meczu. Gol dla przyjezdnych padł po niefortunnym zagraniu Rodrigo Becao. Szymański na boisku pojawił się w 63. minucie, zastępując Freda. Z kolei Piotrowski wystąpił od początku i również swój występ zakończył na ostatniej sekundzie pojedynku. W 75. minucie za nieprzepisowe zagranie otrzymał żółtą kartkę.

Fenerbahce SK – Ludogorec Razgrad 3:1 (1:0)
Batshuayi 42′, Zajc 52′ 90+3′ – Rodrigo Becao (sam.) 65′

Aris przegrywa z Betisem. Grali Struski i Stępiński

Dwóch Polaków oglądaliśmy także na stadionie Arisu Limassol. W barwach Cypryjczyków od deski do deski zagrał Karol Struski, a Mariusz Stępiński pojawił się na boisku w 85. minucie zastępując Yannicka Gomisa. Straneri nie mieli powodów do radości po końcowym gwizdku. Ayoze Perez w 75. minucie dał prowadzenie Betisowi, którego nie oddał już do końca pojedynku.

Liga Europy – 3. kolejka
Aris Limassol – Betis Sewilla 0:1 (0:0)
Perez 75′

Mistrzowie Grecji polegli w Marsylii. Grał Damian Szymański

Olympique nie chcąc komplikować sobie sytuacji przed kolejnymi meczami, musiał ograć mistrzów Grecji. Tak się też stało a pomogli w tym Vitinha, Harit i Veretout. Gości stać było tylko na jedną bramkę autorstwa Orbelina Pinedy. Damian Szymański rozegrał 75. minut a w jego miejsce pojawił się Konstantinos Galanopoulos.

Olympique Marsylia – AEK Ateny
Vitinha 27, Harit 60′, 69′ Veretout – Pineda 53′

Ciekawe widowisko na Pittodrie Stadium. Tomasz Kędziora bez minut

Pięćdziesiąt minut- tyle musieli czekać kibicie na stadionie w Aberdeen na pierwszego gola. Ku uciesze miejscowych, dzięki uderzeniu Miovskiego piłka zatrzepotała w siatce PAOKu. Osiem minut później trafił Polvara. Goście potrzebowali kwadransa, by otrząsnąć się z tak mocnych ciosów a sygnał do odrabiania strat dał Despodov. W 84. minucie Vierinha wyrównał stan meczu a w szóstej minucie doliczonego czasu gry Stefan Schwab strzałem z rzutu karnego dał zwycięstwo swojemu zespołowi. Tomasz Kędziora nie zameldował się na boisku nawet na minutę.