fot: PKO Ekstraklasa

W ostatnim sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał 2:0 Ruch Chorzów po golach Mikaela Ishak i Kristoffera Velde. Po czternastu kolejkach Lech plasuje się na drugim miejscu w tabeli z 28 punktami na koncie. Ruch, który rozegrał dotychczas 13 spotkań, z ośmioma punktami na koncie zajmuję 17. miejsce w tabeli.

Lech rozpoczął spotkanie od ataków i po jednym z nich przed polem karnym Ruchu faulowany był Kristoffer Velde, a do rzutu wolnego podszedł Nika Kwekweskiri, a piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce. W 13. minucie Velde znalazł się w znakomitej sytuacji, a jego uderzenie wybronił Krzysztof Kamiński. Lech atakował i szansy na zdobycie gola szukał Mikael Ishak, który w 32. minucie otrzymał podanie od Eliasa Anderssona i uderzył niecelnie. Lech wyszedł na prowadzenie w 36. minucie po tym jak Jesper Karlstrom dośrodkował w pole karne, a lot futbolówki przeciął Ishak, który otworzył wynik meczu. W ostatniej minucie Ruch przedarł się bocznym sektorem boiska, a dośrodkowanie Tomasza Wójtowicza wyłapał Bartosz Mrozek.

Na początku drugiej części spotkania zza pola karnego uderzył Miłosz Kozak, a jego strzał bez większych problemów obronił Mrozek. W 53. minucie Ishak zagrał wzdłuż bramki do Velde, a reprezentant Norwegii z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce. W 56. minucie Velde uderzył z okolic pola karnego, a z jego strzałem poradził sobie Kamiński. W 61. minucie umiejętności Kamińskiego sprawdził Kwekweskiri, a uderzenie Gruzina w kapitalny sposób wybronił bramkarz beniaminka PKO Ekstraklasy. W 72. minucie Ba Loua umieścił piłkę w bramce rywali, jednak gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej Filipa Marchwińskiego, który przeszkadzał w interwencji Kamińskiemu. W 80. minucie na boisku pojawił się długo wyczekiwany przez kibiców z Poznania Ali Gholizadeh, który zmienił Adriela Ba Loua. W końcówce spotkania Lech oddał inicjatywę przyjezdnym i mogło się to zemścić stratą bramki w 90. minucie, gdy groźnie uderzał Daniel Szczepan. W ostatniej akcji meczu Ishak uderzył w słupek, a po chwili sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika Lecha.