fot: Fortuna 1. Liga

W spotkaniu sąsiadów z tabeli GKS Tychy pokonał Stal Rzeszów 2:1 w meczu 14. kolejki Fortuna 1. Ligi.  GKS prowadził 2:0 po bramkach Sebastiana Bergiera i Dawida Brzozowskiego, Stali remis zapewnił strzelec dwóch bramek, Adler Da Silva.

Pierwsze zagrożenie pod bramką stworzyli zawodnicy z Katowic, a dokładnie Mateusz Marzec, który indywidualną akcję zakończył uderzeniem, z którym poradził sobie Jakub Wrąbel. Odpowiedź Rzeszowian nastąpiła w 21. minucie po uderzeniu Andreja Prokicia, który zmusił do wysiłku Dawida Kudłę. Sebastian Bergier w 25. minucie otrzymał znakomite podanie od partnera z drużyny i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał Wrąbla.

Na początku drugiej części spotkania Mateusz Marzec otrzymał czerwoną kartkę i od 52. minucie przyjezdni musieli grać w osłabieniu. Niespodziewanie Gieksa podwyższyła prowadzenie w 55. minucie po golu Dawida Brzozowskiego, który doszedł do piłki odbitej przez obrońcę Stali i strzałem z pola karnego podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Stal rzuciła się do odrabiania strat, a dobrze w bramce przyjezdnych spisywał się Dawid Kudła. Miejscowi, bramkę kontaktową zdobyli kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Adler Da Silva otrzymał podanie na szesnasty metr, i płaskim uderzeniem pokonał Kudłę. W 87. minucie Adler Da Silva zapewnił swojemu zespołowi wyrównanie, po uderzeniu z rzutu wolnego.