PGE Spójnia Stargard

Domelo Sokół przegrywa w starciu z PGE Spójnią Stargard 73:86 w Łańcucie. Goście całe spotkanie mieli grę pod kontrolą i pewnie zwyciężyli w tym meczu. Najlepiej punktował zawodnik gospodarzy Tyler Cheese – 26 punktów.

Pierwszą kwartę dynamicznie otworzyli zawodnicy Spójni, którzy szybko wyszli na prowadzenie 6:2. Trafiali Stephen Brown Jr. i Aleksandar Langović. Do akcji włączyli się także Wesley Gordon i Devon Daniels IV, a Stargard prowadził w piątej minucie już 14 punktami. Po stronie Sokoła próbowali gonić Corey Sanders i Mateusz Szczypiński, jednak było to za mało na rozpędzonych rywali. Goście sukcesywnie powiększali przewagę, która na koniec pierwszej części gry wyniosła 13 punktów.

Karol Gruszecki wykorzystując dwa rzuty wolne, otworzył drugą kwartę. Łańcut próbował dogonić rywala, a dzięki Cheesowi udało się zmniejszyć przewagę do ośmiu oczek. Mimo to podopieczni trenera Machowskiego nie zamierzali się zatrzymywać. Ponownie celnie rzucali Daniels IV i Gordon, co pozwoliło im na prowadzenie 15 punktami. Gospodarze za sprawą Janisa Berzinsa i Adama Kempa, kończyli celnie akcję, lecz nie byli w stanie dogonić przeciwników. Na koniec kwarty przewaga gości wynosiła ponownie aż 15 oczek.

Po przerwie gracze Sokoła ponownie próbowali dogonić rywala. Trafiali Kacper Młynarski i Kemp, pozwoliło to na zmniejszenie straty do siedmiu punktów. Stargard był jednak nieugięty i raz za razem trafiał celnie do kosza. Była to zasługa między innymi Danielsa IV i Browna. Swoje dołożył również Sebastian Kowalczyk i Gordon, a przewaga ponownie wynosiła 11 punktów. W czwartej kwarcie gospodarze nie byli w stanie zagrozić rywalowi, co skutkowało zwycięstwem ekipy z Stargardu Szczecińskiego.

Domelo Sokół Łańcut – PGE Spójnia Stargard: 73:86 (12:25,16:18,27:21,18:22)

Domelo Sokół Łańcut: Cheese 26, Młynarski 14, Sanders 10, Berzins 8, Kemp 6, Nowakowski 5, Struski 3, Szczypiński 2, Faye 0

PGE Spójnia Stargard: Brown Jr. 23, Daniels IV 18, Gordon 18, Simons 11, Langović 4, Gruszecki 4, Kowalczyk 3, Brenk 3, Łapeta 2