fot: Fortuna Puchar Polski

Arka Gdynia pokonała Polonie Bytom 3:1 w spotkaniu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Arka, która grała od początku drugiej połowy w osłabieniu, zwycięstwo zapewniła sobie w dogrywce.

Pierwszy strzał padł w szóstej minucie, gdy na uderzenie zdecydował się Patryk Stefański, a piłka przeszła obok słupka bramki strzeżonej przez Martina Chudego. Groźne uderzenie oddał Dawid Krzemień, który uderzył mocno, a z uderzeniem poradził sobie Chudy. W 35. minucie po rzucie rożnym uderzał Wilczyński, a piłka odbiła się od jednego z zawodników gospodarzy i wyszła na rzut rożny. W 41. minucie Sebastian Milewski zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka zatrzymała się na poprzeczce. Niespełna sześćdziesiąt sekund później pierwszoligowiec objął prowadzenie po golu Sławomira Stolca, który pierwszy znalazł się przy piłce odbitej po strzale Skóry od poprzeczki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W doliczonym czasie gry Sebastian Milewski zatrzymał futbolówkę zmierzającą do bramki ręką, a sędzia po wideoweryfikacji pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę i podyktował rzut karny. Rzutu karnego nie wykorzystał Dawid Wolny, którego uderzenie obronił Chudy.

Polonia bardzo szybko wykorzystała grę w przewadze, bo już w 47. minucie Tomasz Gajda zagrał z lewej strony wzdłuż bramki, a do piłki doszedł Patryk Stefański i bez większych problemów pokonał Chudego. Arka odpowiedziała w 64. minucie, gdy z dośrodkowania Marcela Predenkiewicza wyszedł strzał, który na rzut rożny wybił Mirus. W 68. minucie do dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Adrian Piekarski, który uderzył obok bramki. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali zagrozić bramce rywali, jednak za każdym razem brakowało im kluczowego podania. W 79. minucie Czubak zalazł się w dogodnej sytuacji, a jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany. W 87. minucie kontratak Arki zakończył strzałem Kasjan Lipkowski, którego uderzenie podanie jak w przypadku Karola Czubaka zostało zablokowane. W 89. minucie Polonia zdobyła gola po uderzeniu Krzysztofa Ropskiego, który znajdował się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana.

Niesamowicie rozpoczęła dogrywkę Arka, która w pierwszej akcji po wznowieniu gry objęła prowadzeniu po golu Kasjana Lipkowskiego, który wykorzystał podanie od Olafa Kobackiego i z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce. W 97. minucie znakomicie w bramce spisał się wprowadzony przed dogrywką Krzepisz, który obronił strzał Jopka, a dobitka Stefańskiego przeszła obok słupka. Po dziesięciu minutach dogrywki Polonia stworzyła zagrożenie po rzucie rożny, a strzał z woleja Szymona Jopka poszybował nad poprzeczką. W 105. minucie przyjezdni podwyższyli prowadzenie za sprawą Olafa Kobackiego, który wykorzystał sytuację sam na sam i podwyższył wynik spotkania.