6. kolejka TAURON Ligi okazała się pierwszą zwycięską dla Grupy Azoty Akademii Tarnów. Występujące po raz pierwszy pod batutą Błażeja Krzyształowicza tarnowianki rozbiły w trzech setach ITA TOOLS Stal Mielec.

Bardzo ważny mecz dla układu dolnych rejonów tabeli lepiej zaczęły mielczanki, kierowane przez Sylwię Kucharską i Emilię Muchę (2:5). Udana kiwka Wiktorii Szumery zachęciła miejscowe do odrabiania strat, a skuteczny blok dał tarnowiankom prowadzenie (7:6). Przyjezdne nie pasowały jednak i po asie serwisowym Sonii Kubackiej wyszły na dwupunktowe prowadzenie (8:10). Kolejne sześć akcji padło łupem gospodyń, które rozbroiły Stal blokami (14:10). Tarnowianki były na fali grając znakomicie w obronie oraz wykorzystując dobrą postawę Judyty Gawlak oraz Danijeli Dżaković, powiększając przewagę. Pierwszy set szybko został rozstrzygnięty, a decydujący punkt przy olbrzymiej przewadze miejscowych zdobyła atakiem po bloku Szumera (25:16).

Po zmianie stron również inicjatywa należała do zespołu z Tarnowa (5:2), a błędy w przyjęciu i nieporozumienia mielczanek zdarzały się nagminnie. Mimo rozmów trenera Wiesława Popika ze swoimi zawodniczkami, przy serwisach Dżaković przewaga gospodyń urosła do 9 punktów (16:7). As serwisowy Szumery dał już 11 punktów przewagi podopiecznych Błażeja Krzyształowicza (20:9) i klęska Stali w tym secie była coraz bliżej. Ta partia skończyła się również szybko – piłkę między siatkę i blok rywalek wcisnęła Gawlak, ustalając wynik seta (25:14).

Początkowy fragment trzeciej partii był nadzieją gości na wyrównaną walkę, lecz po ataku Dżaković także i w tym secie zaczęły dominować zawodniczki Grupy Azoty (7:5). Chwilowo mielczanki cieszyły się z wyrównania, lecz ponowny zastój drużyny z Podkarpacia kosztował ją stratę kolejnych punktów. W tym okresie blok tarnowianek był nieubłagalny dla Poli Nowackiej, której ataki odbijały się jak od ściany. Miejscowe osiągnęły 7 punktów zaliczki (17:10) i… zaliczyły schody. Olena Lymareva zaproponowała utrudnioną zagrywkę, a kontry kończyła Katarzyna Bryda, a przewaga stopniała do jednego punktu (18:17). Po serwisie Kucharskiej dającym remis (22:22) odżyły nadzieje przyjezdnych, jednak tylko do gry na przewagi.

Grupa Azoty Akademia Tarnów – ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 (25:16, 25:14, 27:25)

MVP: Judyta Gawlak

Grupa Azoty Akademia Tarnów: Zakościelna, Mościska, Marcyniuk, Calkins, Molenda, Szczygieł-Głód, Chmielewska, Džaković, Uszewa, Gawlak, Szumera, Żurawska.

ITA TOOLS Stal Mielec: Dyduła, Nowacka, Bryda, Bałucka, Lymareva, Laskowska-Azab, Mucha, Gierszewska, Kubacka, Kucharska, Walczak, Łyduch