Filip Lejawa i Szymon Beta oraz Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio są już pewni udziału w 1/8 finału Mistrzostw Świata U21 w siatkówce plażowej. Pierwsi wymienieni nie musieli się zbyt wiele natrudzić.

Zacznijmy od pań, które miały zdecydowanie dłuższą drogę do 1/8 finału, bowiem w ostatnim meczu fazy grupowej przegrały 0:2 z Amerykankami Samayą Morin i Taylor Wilson.

Tylko początek pierwszego seta był wyrównany. Z czasem jednak to Amerykanki narzuciły swoje tempo gry, na co nie potrafiły odpowiedzieć Polki. Przewaga szybko zaczęła oscylować wokół sześciu punktów, a po kolejnych wymianach wzrosła nawet do ośmiu oczek. Mimo dobrej zagrywki w końcówce Urszuli Łunio Polki przegrały 16:21, po ataku Wilson.

W drugiej partii Amerykanki wysforowały się szybko na prowadzenie, którego nie oddały już do samego końca. Zagrywka Taylor Wilson była zabójcza dla polskich reprezentantek. To właśnie przy tej siatkarce Polki straciły pięć punktów z rzędu. Po nieudanym serwisie Ciężkowskiej rywalki wygrały 21:13 i w całym meczu 2:0.

Morin/Wilson – Ciężkowska/Łunio 2:0 (21:16, 21:13)

O awans do 1/8 finału polskie plażowiczki musiały zagrać w rundzie 24 z Egipcjankami Nadą i Habibą. Mimo wyrównanych kilku akcji z upływem seta to Ciężkowska i Łunio coraz bardziej odskakiwały. Ostatecznie po asie serwisowym Łunio Polki zwyciężyły 21:16.

W drugim secie nasze panie rozgromiły przeciwniczki, którym pozwoliły ugrać zaledwie osiem punktów. Wszystko to stało się za sprawą niesamowitej serii Ciężkowskiej na zagrywce. Później bezpośredni punkt z zagrywki dorzuciła też Łunio, i Egipcjanki nie miały już czego szukać w tym meczu. Nada i Habiba przegrały wysoko 8:21 i w całym spotkaniu 0:2.

Ciężkowska/Łunio – Nada/Habiba 2:0 (21:16, 21:8)

Ostatniego meczu grupy H nie musieli grać Filip Lejawa i Szymon Beta. Bowiem gospodarze Watanyoo Jaita i Kittipoom Ruchisuk poddali spotkanie oddając je walkowerem. Tym samym polscy siatkarze wygrali grupę i awansowali bezpośrednio do 1/8 finału.

J. Watanyoo/Ruchisuk – Lejawa/Beta 0:2 (walkower)