Wczorajszy pucharowy wieczór nie był zbyt udany dla drużyn, w których grają nasi reprezentanci. Poległ Sturm Graz z Szymonem Włodarczykiem w składzie oraz Aris Limassol, w którym to oglądaliśmy wczoraj Karola Struskiego i Mariusza Stępińskiego. Nie dał rady również AEK Ateny Damiana Szymańskiego, który uległ Olympique Marsylii. Połowicznie mogą być zadowoleni Matty Cash i Michał Skóraś, którzy zebrali niewiele minut, ale ich zespoły wygrały swoje mecze. Poniżej raport jak zaprezentowali się stranieri.

West Ham United o krok od awansu. Łukasz Fabiański z czystym kontem

Podopieczni Davida Moyesa po wczorajszym meczu są już o mały krok od zameldowania się w fazie pucharowej Ligi Europy. Triumfatorzy poprzedniej edycji tych rozgrywek pokonali Olympiakos Pireus 1:0. Zwycięstwo swojej ekipie zapewnił Lucas Paqueta golem w 73. minucie. W bramce „Młotów” cały mecz zagrał Łukasz Fabiański.

Liga Europy – 4. kolejka
West Ham United – Olympiakos Pireus 1:0 (0:0)
Paqueta 73′

Aston Villa pokonuje AZ Alkmaar. Ponad kwadrans gry Matty’ego Casha

O awans z pierwszego miejsca w grupie do końca będzie się bić Legia Warszawa z Aston Villą, która wczoraj pokonała 2:1 AZ Alkmaar. W pierwszej odsłonie nie padła żadna bramka, natomiast druga nie najlepiej zaczęła się dla gospodarzy. Niezawodny Vangelis Pavlidis w 52. minucie dał prowadzenie swojej drużynie. Dziewięć minut później wyrównał Diego Carlos a w minucie 81. zwycięskiego gola zdobył Ollie Watkins. Matty Cash pojawił się na placu gry na szesnaście minut przed końcem regulaminowego czasu, zastępując Ezriego Konsę.

Liga Konferencji Europy – 4. kolejka
Aston Villa – AZ Alkmaar 2:1 (0:0)
Diego Carlos 61′ , Watkins 81′ – Pavlidis 52′

Atalanta Bergamo ogrywa Sturm Graz. Grał Szymon Włodarczyk

Drużyna Szymona Włodarczyka ma już tylko iluzoryczne szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Wiele wskazuje na to, że w pozostałych dwóch kolejkach będzie walczyć z Rakowem Częstochowa o prawo do gry na wiosnę w 1/16 Ligi Konferencji Europy. Wczoraj Austriacy z Polskim napastnikiem od pierwszej minuty ulegli Atalancie Bergamo 0:1. Jedyna bramka padła pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy po strzale Bereta Djimsitiego. Włodarczyk został zmieniony w 59. minucie przez Bryana Teixeirę.

Atalanta Bergamo – Sturm Graz 1:0 (0:0)
50′ Djimsiti

Club Brugge z awansem do fazy pucharowej. Minuty Michała Skórasia

Wczorajszą wygraną 2:0 z Lugano drużyna z Belgii zapewniła sobie grę w 1/8 finału. Obie bramki padły po zmianie stron, a trafiali w 62. minucie Thiago a w doliczonym czasie gry Hans Vanaken. Michał Skóraś zameldował się na boisku w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zastępując Philipa Zinckernagela.

Club Brugge – Lugano 2:0 (0:0)
Thiago 62′, Vanaken 90+3′

Kłopoty Arisu Limassol. Grali Karol Struski i Mariusz Stępiński

Mistrzowie Cypru nie mieli wczoraj większych szans w starciu z Betisem Sewilla, przegrywając aż 1:4. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0 po golu w 34. minucie Borjy Iglesiasa. Po zmianie stron gracze Mauricio Pellegriniego rozwiązali worek z bramkami. Do siatki Cypryjczyków kolejno trafiali Aitor Ruibal, Marc Roca i Abde Ezzalzouli. Honorowego gola dla gości zdobył Aleksandr Kokorin. W barwach Arisu od pierwszej minuty wystąpił Karol Struski. W 71. minucie otrzymał żółtą kartkę za przekroczenie przepisów a cztery minuty później został zmieniony przez Morgana Browna. Mariusz Stępiński wszedł na boisko w 82. minucie zastępując Shavy’ego Babickę.

Betis Sewilla – Aris Limassol 4:1 (1:0)
Iglesias 34′ , Ruibal 64′, Roca 79′, Ezzalzouli 90+4′ – Kokorin 84′

Olympique Marsylia lepszy od AEK Ateny. Damian Szymański od pierwszych minut w barwach mistrza Grecji

Drużyna ze stolicy Grecji wczorajszą porażką z Olympique Marsylia mocno skomplikowała sobie sytuację przed pozostałymi dwoma meczami fazy grupowej. Bramki Chancela Mbemby i Ismaily Sarra dały we wczorajszym starciu trzy punkty marsylczykom. Damian Szymański został desygnowany do gry od pierwszej minuty. Został zmieniony na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry przez Konstantinosa Galanopoulosa.

AEK Ateny – Olympique Marsylia 0:2 (0:1)
Mbemba 25′, Sarr 90+3′

PAOK melduje się w fazie pucharowej. Grał Tomasz Kędziora

Drużyna z Salonik nie najlepiej rozpoczęła starcie ze szkockim Aberdeen. W 14. Minucie Duk dał prowadzenie swojej drużynie, ale już dziewięć minut później Taison trafił na 1:1. Kolejne bramki padły już w drugiej połowie. W minucie 67. Mbwana Samatta ucieszył kibiców na stadionie w Salonikach golem na 2:1, ale już 180 sekund później, Jamie McGrath wyrównał stan meczu i jednocześnie ustalił jego wynik. Tomasz Kędziora pojawił się na boisku w 82. Minucie zastępując Vieirinhę