Jan Zieliński i Hugo Nys

Popołudniowe spotkanie par Zieliński/Nys – Doumbia/Reboul przyniosło wiele emocji. Ostatecznie Polak i Monakijczyk przebrnęli do następnej rundy!

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie. Set pierwszy był dosłownie wymianą ciosów, a obie strony zdobywały gemy na zmianę. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:7 (6:8 w tie-breaku) na korzyść francuskiej pary.

Set drugi został jednak zdominowany przez Zielińskiego i Nysa. Polsko-monakijska para oddała rywalom zaledwie dwa gemy. Przeciwnicy grali zaskakująco słabo, dwukrotnie przegrywając gemy po nieudanym serwisie.

Na koniec, w match tie-breaku Polak i Monakijczyk jescze bardziej przycisnęli rywali zwyciężając w nim 10-2.

W finale rywalami będzie zwycięska para meczu Frantzen/Jebens – Heliovaara/Mięs, a sam Zieliński powalczy o trzeci z rzędu deblowy tytuł w Metz.

Jan Zieliński/Hugo Nys – Sadio Doumbia/Fabien Reboul 2:1 (6:7, 6-8; 6:2; 10-2)