Znajdujące się w strefie spadkowej Zagłębie Sosnowiec podjęło Arkę Gdynia. ”Żółto-Niebiescy” w przypadku zdobycia punktów mieli szansę na wskoczenie na pozycję lidera Fortuna 1 Ligi. Tak też się stało po zwycięstwie 3:1 z sosnowiczanami.

Już w 2. minucie meczu gola dla przyjezdnych strzelił po indywidualnej akcji Marcel Ziemann. Osiem minut potem centymetry dzieliły Jończego od wpakowania piłki do własnej siatki. Chwilę później Arka chciała odpowiedzieć uderzeniem główką Gojnego. Na posterunku był jednak Kos, który sześć minut później znów musiał interweniować po próbie Czubaka. W 25. minucie ”Arkowcy” doprowadzili do wyrównania. Po stałym fragmencie gry Karol Czubak był najszybszy i pokonał Kosa. Niewiele brakowało, a znów mogło prowadzić Zagłębie Sosnowiec. Arkę jednak dwukrotnie w krótkim odstępie czasowym uratował swoją obroną Lenarcik. Tuż przed przerwą gola mogli ustrzelić goście. Kos dwa razy przypilnował bramki gospodarzy. Najpierw zrobił to po przymierzeniu Czubaka, a następnie dobitce Gojnego.

W drugiej połowie tempo meczu ewidentnie spadło. Dużo uderzeń było niecelnych. Jedno z takich w 53. minucie oddał główką Jończy. Na boisko weszło kilku zmienników, którzy mieli ożywić grę. Nic takiego jednak nie miało miejsca, i nie wyglądało na to, że doczekamy się tutaj większej ilości goli. W 79. minucie niezłe zagranie trafiło do jednego z piłkarzy Arki Gdynia. Szybko jednak przerwał to Mateusz Kos. Dziesięć minut później dublet na swoim koncie miał Karol Czubak. To właśnie on, po asyście od Olafa Kobackiego wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Tuż przed zakończeniem meczu Arka wywalczyła sobie jeszcze rzut karny

Wygrana wystarcza Arce Gdynia na objęcie prowadzenia w Fortuna 1 Lidze z dwudziestoma dziewięcioma oczkami. Zagłębie Sosnowiec z jedenastoma punktami znajduje się na ostatnim, osiemnastym miejscu.

Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 1:3 (1:1)

2′ 1:0 Marcel Ziemann

25′ 1:1 Karol Czubak

89′ 1:2 Karol Czubak

90+5′ 1:3 Olaf Kobacki

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Dalić, Jończy, Rozwandowicz, Ziemann (90′ Wrzesiński) – Bonecki, Guezen – Ryndak (73′ Camara), Zielonka, Valencia – Biliński (82′ Fabry).

Arka Gdynia: Lenarcik – Lipkowski, Marcjanik, Dobrotka, Gojny – Gol (86′ Bednarski), Milewski – Adamczyk (90+2′ Azatsky), Skóra (69′ Borecki), Kobacki – Czubak.