fot: Twitter/La Orden Blaugrana

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla FC Barcelony w wygranym 2:1 spotkaniu 13. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z Deportivo Alaves. 35-letni napastnik były to odpowiednio szósta i siódma bramka ligowa w sezonie.

Barcelona słabo weszła w mecz, bo już w pierwszej minucie straciła gola, a na listę strzelców wpisał się Samu Omorodion. Słabo grająca Barcelona nie potrafiła zagrozić bramce rywali i po pierwszej połowie przegrywała 0:1. Duma Katalonii doprowadziła do wyrównania w 53. minucie, gdy Robert Lewandowski uderzeniem głową pokonał Antonio Sivera. Kapitan reprezentacji Polski po raz drugi wpisał się na listę strzelców w 77. minucie, gdy wykorzystał rzut karny. Dla Lewandowskiego były to pierwsze gole od 23 września.

Po trzynastu kolejkach FC Barcelona z 30 punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.