W finalnym spotkaniu 6. kolejki PlusLigi w Radomiu niespodzianki nie było. Enea Czarni ulegli Aluronowi CMC Warta Zawiercie w trzech setach. Dominacji „Jurajskich” Rycerzy przez całą rywalizację nie dało się w żaden sposób podważyć.

Ekipa Zawiercia z każdym meczem kadrowo mocniejsza. Dziś pierwsze skrzypce w zespole grali Mateusz Bieniek, Trevor Clevenot oraz Bartosz Kwolek, czyli zawodnicy, którzy do niedawna wobec kłopotów zdrowotnych nie mogli występować. W pierwszym secie przyjezdni prowadzili od pierwszej piłki, a Bieniek niemiłosiernie bombardował pole radomian. Goście osiągając kilkupunktowe prowadzenie maszerowali pewnie przez pierwszego seta, notując pierwszego seta po zbiciu ze środka Zniszczoła.

W drugiej odsłonie dwa pierwsze punktu zdobyli miejscowi, jednak na odpowiedź nie czekali długo.  Bieniek na czele z Butrynem postarali się o odrobienie strat i zbudowanie szybkiej i pewnej przewagi (4:8). Jeszcze długa wymiana na początku środkowej fazy drugiej odsłony, wygrana kontrą Meljanaca po bloku mogła zmienić oblicze seta. Jednak kolejno Clevenot,  Kwolek, Tavares, Butryn i Gomułka wybili miejscowym walkę (11:18), a na reakcję miejscowych już było stanowczo za późno (17:25).

W trzecim secie do stanu 9-9 tliła się iskierka gospodarzy. Jurajscy Rycerze wyglądali jednak na pewnych siebie, a Clevenot plasem w narożnik pokazał jak powinna wyglądać skoncentrowana Warta (9:10). Zapas gości wzrósł do 4 punktów (13:17). Czarni próbowali ambitnie szarpać jeszcze, ale wobec dobrej postawy gości nie zdołali już ich dojść, ulegajać w trzech setach.

Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (18:25, 17:25, 20:25).

MVP: Trevor Clevenot

Enea Czarni Radom: Ostrowski, Hofer, Kraj, Buszek, Todorovic, Biernat, Formela, Piotrowski, Meljanac, Gomułka, Rajsner, Kufka, Gniecki, Teklak, Nowowsiak
Aluron CMC Warta Zawiercie: Kwolek, Zniszczoł, Schamlewski, Kalembka, Gąsior, Cooper, Tavares, Clevenot, Kozłowski, Bieniek, Butryn, Szalacha, Łaba, Perry, Gregorowicz