Bryce Alford Fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl

Krajowa Grupa Spożywcza Arka wygrywa z Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 86:81 w Gdyni. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Andrzej Pluta (Gdynia) – 22 punkty, w tym sześć trójek oraz Geoffrey Groselle (Zielona Góra) – również 22 punkty.

Spotkanie rozpoczął Jakub Szumert z Gdyni, rzutem za trzy punkty. Już za chwilę odpowiedział mu dwoma punktami, Geoffrey Groselle. Arka zanotowała serię dziesięciu punktów z rzędu i prowadziła 11 oczkami. Miał w tym udział m.in. Andrzej Pluta, trafiając dwie trójki. Przełamania dokonał Groselle, a Zastal zaliczył imponującą serię 18 punktów, bez żadnego straconego. Punktowali m.in. Novak Musić i Marcin Woroniecki. Przed końcem kwarty, drużyna z Trójmiasta zdołała zmniejszyć stratę do dwóch punktów.

Drugą kwartę rozpoczął Kamaka Hepa, prezentując celny wsad. Po stronie gospodarzy trafiali Kacper Gordon za trzy i Adam Hrycaniuk, co pozwoliło zmniejszyć przewagę do jednego punktu. Jednak Zielona Góra szybko odskoczyła, zdobywając sześć oczek z rzędu, w tym cztery Jamesa Washingtona. Podopieczni trenera Bychawskiego, musieli cały czas gonić rywala. Próbowali to zrobić Grzegorz Kamiński i Adrian Bogucki, lecz przewaga gości nadal nie topniała. Stelmet trafiał raz za razem, a dodatkowe punkty z wykorzystanych rzutów osobistych, pozwalały na utrzymanie przewagi. Przed końcem pierwszej połowy, Arka zmobilizowała się i zbliżyła się do rywala na trzy punkty.

Po przerwie, Maksymilan Wilczek doprowadził swoją trójką, do remisu 41:41. Dorzucił jeszcze dwa celne rzuty osobiste i tym samym wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Trwało to jedynie minutę, ponieważ Groselle zdobył pięć punktów z rzędu. Zastal prowadził dwoma punktami, które już po chwili nadrobił Kamiński. Bryce Alford w spółce z Boguckim, zdobyli pięć punktów, a Arka prowadziła trzema. Mimo to drużyna trenera Dedka, ponownie wyszła na prowadzenie, tym razem dzięki punktom Pawła Kikowskiego i Hepy. Do końca trzeciej kwarty, żadna z drużyn nie odpuszczała i po obu stronach trafiany był kosz za koszem. Na cztery sekundy przed końcem trafił Kacper Marchewka, a jego zespół prowadził 63:61.

Finalną część spotkania dobrze rozpoczął Bogucki, który zdobył pięć punktów. Szybko jednak odpowiedzieli mu Groselle i Michał Kołodziej, a Zastal miał trzy punkty straty. Po stronie Arki, swoje trójki trafiali Stefan Kenić i Pluta, co pozwoliło na utrzymanie przewagi. Zielona Góra mimo to nie poddawał się i objął po raz kolejny prowadzenie. Dosłownie tylko na chwilę, ponieważ zespół z Gdyni trafił dwie trójki z rzędu. Pozwoliło to na utrzymanie prowadzenie i końcowe zwycięstwo.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia – Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: 86:81 (18:20,20:21,25:20,23:20)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Pluta 22, Bogucki 14, Alford 11, Szumert 9, Gordon 7, Kamiński 6, Hrycaniuk 6, Kenić 5, Wilczek 5, Marchewka 1, Wołoszyn 0

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Groselle 22, Washington 17, Kikowski 9, Woroniecki 8, Musić 8, Kołodziej 8, Hepa 6, Wójcik 3, Hall 0, Lewandowski 0