Spotkanie Polonii Warszawa ze Stalą Rzeszów było otwarciem 17. kolejki Fortuna 1. Ligi. Mecz od początku zdominowali gospodarze, a dwoma pięknymi trafieniami popisał się zawodnik Czarnych Koszul, Michał Bajdur. To jednak nie wystarczyło, bo mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Na pierwsze trafienie w tym meczu kibice nie musieli długo czekać. Już w trzeciej minucie gospodarze przeprowadzili wzorową akcję, a z podania Kobusińskiego skorzystał Bajdur, trafiając zza linii 16. metra. Drugi gol padł zaledwie osiem minut później, a strzelcem ponownie był Michał Bajdur. To właśnie on zagrywał piłkę do Kotona, który odwdzięczył się podaniem zwrotnym. Wtedy Bajdur oddał centrostrzał zakończony trafieniem w samo „okno” bramki rzeszowian.

Jednak później nie było już tak kolorowo. Inicjatywę przejęli goście, którzy przez długi okres czasu naciskali na bramkę Lemanowicza. Przyniosło to skutek w 32. minucie, gdy goście ruszyli z kontrą. Strzał głową Pawła Oleksego trafił w poprzeczkę, ale dobitka pozwoliła Stali cieszyć się z gola. Trafienie kontaktowe napędziło drużynę z Podkarpacia, jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Przez dwadzieścia minut drugiej odsłony rywalizacji żadna ze stron nie potrafiła przebić obrony przeciwnej strony. Potem wzmożony nacisk znów nałożyła Stal i ponownie jej się to opłaciło. W minucie 64. Prokić wygrywał pojedynek z rywalem w polu karnym, po czym dograł na szósty metr w kierunku Wachowiaka. Ten nie wahał się i pewnie uderzył na bramkę Czarnych Koszul i piłka, po obiciu słupka, wpadła do siatki. Tym samym podopieczni Marka Zuba zdołali odrobić dwubramkową stratę i mecz „zaczął się od nowa”. W 67. minucie na prowadzenie ponownie mogli wyjść gospodarze, jednak akcja zakończyła się tylko uderzeniem w słupek.

Przez kolejne minuty Stal podbudowana drugim golem nadal naciskała. Kilka akcji wyglądało groźnie, mimo to bramka nie padła. Swoje okazje mieli też gospodarze, choć ci byli mocno zepchnięci do defensywy. Do końca meczu wynik się nie zmienił i choć wydawało się po pierwszej połowie, że to Polonia zgarnie komplet punktów, to Stal dopięła swego i w Warszawie podzieliła się punktami z Czarnymi Koszulami.

Bramki: 3. Bajdur (Polonia), 12. Bajdur (Polonia) – 32. Oleksy (Stal), 64. Wachowiak (Stal)

Kartki:   6. Okhronchuk (Polonia), 38. Kobusiński (Polonia) – 30. Simcak (Stal)

Polonia Warszawa: Lemanowicz – Bajdur (83. Piątek), Biedrzycki, Grudniewski, Kluska, Kobusiński (69. Tomczyk), Koton, Kowalski-Haberek, Majsterek, Okhronchuk (46. Marciniec), Zawistowski (69. Pawłowski)
Rezerwowi: Fadecki, Kołodziejski, Marciniec, Michalski, Pawłowski, Piątek, Sandach, Tomczyk, Wojciechowski
Stal Rzeszów: Wrąbel – Kądziołka (66. Salamon), Kościelny, Łyczko (88. Pena), Łysiak (86. Danielewicz), Oleksy, Prokić (86. Kłos), Simcak (66. Bukowski), Thill, Wachowiak, Warczak
Rezerwowi: Bieszczad, Bukowski, Danielewicz, Góra, Paśko, Kłos, Pena, Piątek, Salamon