Mimo trzysetowej batalii w 1/8 finału ostatniego w tym sezonie Beach Pro Tour Challenge Piotr Kantor i Jakub Zdybek musieli uznać wyższość swoich rywali, i zadowolić się dziewiątym miejscem w turnieju.

Kantor i Zdybek o ćwierćfinał walczyli z duetem hiszpańskim Herrerą/Gavirą. Już w pierwszym secie szybko przystąpili do zdobywania punktów. Ręce nad siatką dobrze przełożył Kantor, i po chwili przewaga Polaków była dwupunktowa. Nasi siatkarze prowadzenie powiększyli po asie serwisowym Jakuba Zdybka (13:8). Do stanu 17:12 dla Zdybka i Kantora wszystko było pod kontrolą. Później jednak w grę biało-czerwonych wdarły się błędy. Całe szczęście w porę na nie zareagowali, i po bezpośrednim punkcie z zagrywki Zdybka, a później dobremu zbiciu Kantora, i jeszcze lepszemu w kolejnej akcji Jakuba Zdybka wygrali inaugurującą odsłonę 21:17.

Niestety w drugim secie gra Polaków posypała się, co szybko wykorzystali Hiszpanie (3:0). Mimo prób odrabiania strat nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Zawsze to siatkarze z półwyspu iberyjskiego mieli dwa oczka z przodu. W końcówce niewiele brakowało, żeby zniwelować przewagę Hiszpanów. Po ataku Piotra Kantora, a później dobrej zagrywce biało-czerwoni doszli przeciwników na jeden punkt (18:17). Końcówka jednak należała do Herrera i Gavira, którzy po dwóch nieudanych próbach Jakuba Zdybka wygrali 21:17.

W tie-breaku jako pierwsi na prowadzeniu zameldowali się Hiszpanie (4:2). Wiadomo już było, że zwycięstwo w trzecim secie będzie bardzo trudne. Po dobrej akcji Piotra Kantora Polacy doprowadzili do remisu 6:6. Od tego stan żaden z duetów nie potrafił wypracować sobie jakiejś przewagi. Gra toczyła się punkt za punkt. Szybciej piłkę meczową mieli rywale, ale Kantor nie pozwolił im się przedrzeć na drugą stronę siatki. Później kilka okazji na skończenie meczu mieli nasi siatkarze. Ciągle jednak czegoś brakowało, i ostatecznie to Hiszpani jako pierwsi doprowadzili blokiem Gaviry do zakończenia tego tie-breaka 24:22, i meczu 2:1.

Łącznie w tym meczu Piotr Kantor zdobył dwadzieścia trzy punkty, a Jakub Zdybek dwadzieścia dziewięć.

Kantor/Zdybek – Herrera/Gavira 1:2 (21:17, 17:21, 22:24)