ARKA GDYNIA – LECHIA GDAŃSK, fot. Anna Sarnowska, polski-sport.com

GKS Katowice zremisował 1:1 z Arką Gdynia w meczu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi. Katowiczanie przerwali tym samym passe siedmiu zwycięstw z rzędu zespołu z Gdyni.

W czwartej minucie Karol Czubak otrzymał prostopadłe podanie, jednak został uprzedzony przez jednego z obrońców gospodarzy. W 11. minucie Olaf Kobacki zagrał w pole karne do Karola Czubaka, który uderzył, a w bramce dobrze spisał się Dawid Kudła. Prawą stroną w pole karne gospodarzy przedarł się Kasjan Lipkowski, który zagrał na jedenasty metr do Kobackiego, a strzał pomocnika Arki przeleciał wysoko nad bramką GKS-u. W 19. minucie lider Fortuna 1. Ligi wyszedł na prowadzenie, gdy wykorzystał zagranie z prawej strony boiska i uderzeniem z piątek metra wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 25. minucie dobrą okazję do doprowadzenia do wyrównania miał GKS Katowice, a konkretnie Shun Shibata, którego uderzenie zostało zablokowane i gospodarze wywalczyli jedynie rzut rożny. W 27. minucie lewą stroną przedarł się Kobacki, który uderzył z ostrego kąta, a piłka zatrzymała się na słupku bramki gospodarzy. Znakomitą okazję w końcówce pierwszej połowy miał Karol Czubak, który otrzymał podanie w pole karne i uderzył zbyt lekko by pokonać powracającego do bramki Dawida Kudłę, który wcześniej próbował przerwać akcję Kobackiego.

Na początku drugiej części spotkania Shibata zdecydował się na strzał zza pola karnego, który został zablokowany. W 55. minucie Oskar Repka uderzył zza pola karnego, a strzał nie sprawił większych problemów Lenarcikowi. W 58. Shibata uderzał, a piłkę na rzut rożny wybił Lenarcik. W 60. minucie w polu karnym faulowany był Adamczyk, a sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Hubert Adamczyk, którego strzał wybronił Dawid Kudła. W 71. minucie z lewej strony w pole karne zagrał Mateusz Marze, a w polu karnym faulowany był jeden z zawodników gospodarzy i sędzi podyktował rzut karny, który na gola zamienił Arkadiusz Jędrych. W 78. Lipkowski dośrodkował z prawej strony boiska, a do piłki doszedł Olaf Kobacki, którego strzał przeszedł obok bramki katowiczan.

Fortuna 1. Liga – 17. kolejka
GKS Katowice – Arka Gdynia 1:1 (0:1)
Jędrych 73′(k) – Kobacki 19′

żółte kartki: Marzec, Jędrych.

GKS Katowice: Dawid Kudła – Marcin Wasielewski, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Aleksander Komor, Grzegorz Rogala – Adrian Błąd (Mateusz Marzec 64′), Antoni Kozubal (Bartosz Baranowicz 90′), Oskar Repka (Christian Alemán 64′), Shun Shibata – Kacper Pietrzyk (Mateusz Mak 56′).

Arka Gdynia: Paweł Lenarcik – Przemysław Stolc, Martin Dobrotka, Ołeksandr Azaćkyj, Dawid Gojny – Kasjan Lipkowski, Janusz Gol, Sebastian Milewski (Michał Bednarski 87′), Hubert Adamczyk (Michał Borecki 75′), Olaf Kobacki – Karol Czubak.