W hicie 10. kolejki PlusLigi rewelacja tego sezonu, a więc Projekt Warszawa pewnie pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0.

Pierwszą partię zdominowali siatkarze Projektu Warszawa. Ekipa gości na każdej płaszczyźnie górowała nad Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Warszawiacy bardzo dobrze prezentowali się w ataku. Andrzej Wrona, czy Artur Szalpuk atakowali z aż 80% skutecznością. Po drugiej stronie siatki natomiast już tak kolorowo nie było. Największą bronią gospodarzy były ataki ze środka, na które jednak przez słabe przyjęcie rzadko mogli sobie pozwolić. Projekt zasłużenie zwyciężył pierwszego seta 25:19.

W drugim secie ponownie zawodnicy Projektu w niemal każdym aspekcie górowali nad rywalami. Podopieczni Piotra Grabana byli dzisiaj kompletną drużyną. Wszystko funkcjonowało jak należy. „Jurajskim Rycerzom” wciąż doskwierały problemy z przyjęciem, ale mimo to przez większość seta nawiązywali walkę z siatkarzami z Warszawy. Wynik rozjechał się dopiero w końcówce, kiedy to świetnie działający blok Projektu zatrzymywał skrzydłowych Warty. Druga odsłona zakończyła się wynikiem 25:22 na korzyść ekipy gości.

Początek trzeciej odsłony w wykonaniu zwycięzców dwóch wcześniejszych partii można uznać jako falstart. W piku Aluron miał 4 „oczka” zaliczki, ale po czasie wziętym przez Piotra Grabana sytuacja zaczęła się zmieniać. Projekt wrócił do gry i po ataku do ciasnego skosu Artura Szalpuka prowadził 20:18. Gospodarze nie zdołali dogonić wyniku i ulegli w trzecim secie 22:25, a w całym meczu 0:3.