Grupa Sierleccy Czarni przegrywa z Polski Cukier Start Lublin 77:81 w Słupsku. To ósme zwycięstwo gości, a siódma porażka gospodarzy. Najlepiej punktowali Liam O’reilly  i Tomislav Gabrić – każdy po 17 punktów.

Pierwszą kwartę rozpoczął Barret Benson z Lublina, wykorzystując jeden rzut wolny. Słupsk odpowiedział czterema punktami, zdobytymi przez Michała Michalaka i Benasa Griciunasa. Start nie oglądał się na rywala i zanotował serię dziewięciu punktów z rzędu. Celne kosze zdobył m.in. Gabrić, a goście prowadzili 10:4. Czarni nie pozwolili jednak na odjechanie rywalowi, a dwie trójki Michalaka i Michaela Caffeya, to umożliwiły. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, skutkiem czego było doprowadzanie co chwilę do remisu.

Macio Teague otworzył drugą kwartę, swoim celnym rzutem za trzy. Szymon Wójcik dołożył również swoją trójkę, a jego zespół prowadził 27:24. Przyjezdni nie pozwalali uciec przeciwnikowi, a pomagały w tym celne kosze Jabrila Durhama i Treya Wade’a. Słupsk był jednak w stanie zwiększyć przewagę do ośmiu punktów, dzięki Vernersowi Kohsowi i Michalakowi. Podopieczni trenera Gronka, mimo to zanotowali serię ośmiu punktów z rzędu. Pozwoliło to na doprowadzenie do remisu 41:41.

Po przerwie gospodarze wyszli na prowadzenie, lecz tylko na chwilę. Lublin zdobył pięć punktów i prowadził trzema. Słupsk był w stanie zremisować, za sprawą celnych akcji Griciunasa. Przeciwnik odskoczył im szybko na trzy oczka, ale podopieczni trenera Cesnauskisa, ponownie doprowadzili do wyrównania. Zespoły grały twardo i raz za razem trafiały do kosza. Przed końcem trzeciej kwarty, Czarni mieli przewagę jednego punktu.

Czwartą kwartę lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy zdobyli cztery punkty i prowadzili 66:61. Po chwili swoje punkty dołożył Paweł Leończyk i Michalak, a przewaga wzrosła do sześciu punktów. Start szybko zareagował i zanotował serię dziesięciu punktów z rzędu. Tym samym prowadził czterema oczkami. Gospodarze próbowali gonić gości, lecz nie udało im się to i finalnie przegrali całe spotkanie.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Polski Cukier Start Lublin: 77:81 (21:21,23:23,18:17,15:20)

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Michalak 16, Teague 16, Caffey 11, Leończyk 10, Griciunas 8, Kohs 8, Wójcik 3, Szymkiewicz 5, Jankowski 0

Polski Cukier Start Lublin: O’reilly 17, Gabrić 17, Benson 12,  Durham 11, Put 11, Karolak 7, Wade 4, Pelczar 2, Szymański 0, Krasucki 0