fot: X/Kamil Semeniuk

Sir Safety Perugia, w której występują Kamil Semeniuk i Wilfredo Leonem zwyciężyła w Klubowych Mistrzostwach Świata, w finale pokonując brazylijski Minas 3:0, a jednym z bohaterów włoskiego zespołu był Kamil Semeniuk.

Sir Safety Perugia po raz pierwszy z brazylijskim zespołem zmierzyła się w fazie grupowej i wygrała 3:0. Wyczyn ten powtórzyła w spotkaniu finałowym, a jednym z bohaterów zwycięzców został polski przyjmujący Kamil Semeniuk, który zdobył 14 punktów i był najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny. W drużynie mistrzów całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Wilfredo Leon.

Drużyna reprezentantów Polski obroniła tytuł zdobyty przed rokiem. W meczu o trzecie miejsce Suntory Sunbirds pokonał Halkbank Ankara 3:2.

Z udziału w KMŚ zrezygnowali finaliści Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel.