13.12.2023 TARNOW UL. TRAUGUTTA ( POLAND ) PILKA RECZNA ( HANDBALL ) ORLEN SUPERLIGA MEZCZYZN SEZON 2023/2024 LIGA POLSKA ( SUPERLEAGUE MEN'S POLISH LEAGUE ) MECZ GRUPA AZOTY UNIA TARNOW - COROTOP GWARDIA OPOLE ( GAME ) NZ LUKASZ KUCHARZYK PATRYK MALECKI VLADYSLAV PAROVINCHAK KORNELIUSZ MALEK RADOSC ZE ZWYCIESTWA , ZWYCIESTWO WYGRANA EMOCJE FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT

W meczu ekip o zbliżonym poziomie umiejętności zacięta konfrontacja 16. serii ORLEN Superligi dała zwycięstwo Grupie Azoty Unii Tarnów nad Corotop Gwardią Opole. O wygranej zadecydował wyższy lot „Jaskółek” po przerwie.

Wynik meczu otworzył zawodnik gości, Wiktor Kawka. Pierwszą bramkę dla tarnowian zdobył w piątej minucie Vladyslav Parovinchak. Z ławką kar przywitał się Wiktor Kawka, a rzut karny dla Unii wykorzystał Marcel Zdobylak. Swoją “siódemkę” pewnie spożytkował również zawodnik przyjezdnych, Roman Chychykało. Po akcji z kontrataku Mateusz Wojdan wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie 4:5.

O czas poprosił trener Bartosz Jurecki. W 18. minucie obydwie drużyny grały w osłabieniu. Cenne interwencje notował Patryk Małecki. Prawdziwą bombę trafił Parovinchak. Kolejne wykluczenie po stronie opolan – tym razem ukarany został Paweł Stempin. Pierwsze trzydzieści minut zakończyło się prowadzeniem gospodarzy 15:13.

Po zmianie stron fantastyczne trafienie oddał Antoni Łangowski. Na linii siódmego metra ponownie w tym spotkaniu stanął Marcel Zdobylak, który zasilił konto swojej ekipy dodatkowym golem. Szansy na bramkę kontaktową nie wykorzystał Michał Scisłowicz. O przerwę dla swoich podopiecznych w 38. minucie poprosił Bartosz Jurecki. Paweł Podsiadło powiększył przewagę tarnowian do sześciu punktów 22:16.

Piąty raz na listę strzelców w tym pojedynku wpisał się Roman Chychykało. Między słupkami Adama Malchera zmienił Jakub Ałaj. Za gradację kar, czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Kucharzyk. W końcówce “Gwardziści” podjęli próbę odrabiania strat, ale nie wystarczyło to, aby wygrać mecz. Ostatecznie trzy punkty do ligowej tabeli dopisali tarnowianie. Zwyciężyli 29:26.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Corotop Gwardia Opole 29:26 (15:13)

MVP spotkania został Patryk Małecki.

Unia: Wysocki, Małecki (34%) – Zdobylak 5, Sanek 1, Podsiadło 7, Małek, Bushkou 4, Smolikau, Adamski 1, Słupski 3, Parovinchak 5, Kucharzyk 2, Sikora 1, Mrozowicz, Tokarz

Kary: Adamski (x2), Mrozowicz, Kucharzyk (x3), Słupski, Sikora

Karne: 4/5

Gwardia: Malcher (30%), Ałaj (17%), Lellek – Jędraszczyk 1, Sosna, Wojdan 3, Łangowski 3, Hryniewicz, Stempin, Jankowski 2, Kawka 4, Milewski 1, Scisłowicz 2, Monczka, Wandzel 1, Chychykało 9

Kary: Kawka, Wandzel, Stempin (x2), Wojdan, Chychykało, Milewski (x2)