W batalii 16. kolejki ORLEN Superligi Energa Wybrzeże Gdańsk uległo Zepter KPR-owi Legionowo. Wygraną nad morzem ekipa spod Warszawy zapewniła sobie bardzo dobrą grą w drugiej części. Przed 10-cioma dniami legionowianie otwarli konto punktowe w rozgrywkach wyjazdowym zwycięstwem w Lubinie, a dziś zapunktowali w pełni podczas kolejnej delegacji.

Pierwszą bramkę w dzisiejszym meczu wywalczył w 3. minucie Mateusz Jachlewski, który wykorzystał rzut karny. Swoje dokładał w ofensywie Patryk Pieczonka, który dwa raz z rzędu pokonał bramkarza legionowian (4:2). Kolejny karny w wykonaniu Jachlewskiego dał wynik 6:3. O czas dla swojej drużyny poprosił trener Michał Prątnicki, który zmotywował graczy z Legionowa do dalszej walki. Goście zdobyli trzy bramki z rzędu i wyrównali wynik meczu za sprawą m.in. dobrej gry Sławomira Lewandowskiego i Kamila Adamczyka, byłego gracza Energi Wybrzeża Gdańsk. W 25. minucie po raz pierwszy na prowadzenie wyszli legionowianie po celnym rzucie Adamczyka (9:10). Jednak to gdańszczanie zeszli do szatni w lepszych humorach, gdyż to oni w końcówce pierwszej partii grali skuteczniej i zakończyli ją dwubramkową przewagą 13:11.

Początek drugiej połowy to bardzo dobra gra Kamila Adamczyka, który w odstępie pięciu minut zdobył aż 4 bramki (16:17). W 44. minucie karnego dla gości wykorzystał Michał Klapka (20:22). Gospodarze nie poddawali się, Jakub Będzikowski i Patryk Pieczonka dołożyli swoje i Wybrzeże doszło rywali na jedną bramkę (22:23). 2 minuty przed końcem meczu czerwoną kartką ukarany został Nejc Zmavc. Sławomir Lewandowski trafił na 28:29, a chwilę po nim Michał Klapka. Gdańszczanom nie udało się już skutecznie odpowiedzieć i to goście wywieźli znad morza komplet punktów (28:30).

Energa Wybrzeże Gdańsk – Zepter KPR Legionowo 28:30 (13:11)

MVP – Kamil Adamczyk

Energa Wybrzeże Gdańsk: Bedoui – Jachlewski 4, Powarzyński 3, Pieczonka 5, Będzikowski 5, Milicević 2, Zmavc 2, Niedzielenko 3, Papaj 1, Stępień 1, Siekierka 2, Peret, Domagała, Papina

Zepter KPR Legionowo: Liljestrand, Zacharski – Adamczyk 8, Klapka 7, Lewandowski 6, Pawelec 1, Fąfara 2, Brzeziński 3, Wołowiec 2, Chabior 1, Laskowski, Brinovec, Ciok, Tylutki

Źródło: Biuro prasowe ORLEN Superligi