fot: PGE Rysice Rzeszów

Runda rewanżowa fazy zasadniczej TAURON Ligi zainaugurowana została w Rzeszowie, gdzie PGE Rysice bez większego trudu w trzech setach uporały się z Metalkasem Pałacem Bydgoszcz.

Premiera spotkania miały wyrównany przebieg, lecz już przy serwisie Amandy Coneo rzeszowianki pierwszy raz odskoczyły (8:5). Odwet miejscowym zaaplikowały po dwa razy Joanna Sikorska i Wiktoria Makarewicz, a Gabriela Orvosova atakiem po prostej nie zmieściła piłki w boisku i niespodziewanie bydgoszczanki były na prowadzeniu (9:10). W środkowej fazie długo trwała walka o inicjatywę, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Już po dwudziestym punkcie spięły się Rysice i po atakach z prawej strony Orvosovej odskoczyły na dwa punkty (22:20). „Pałacanki” do końca liczyły na błąd gospodyń, lecz nic takiego nie wynikło. Seta zakończyła atakiem po prostej Ann Kalandadze (25:23).

Po zmianie stron przyspieszyły gospodynie zdobywając natychmiast inicjatywę. Skutecznie atakowała Orvosova, mocno serwowała Kalandadze, ze środka dobrze skontrowała Magdalena Jurczyk i trener gości Jakub Tęcza przy stanie 5:1 musiał poprosić o czas. W kolejnym okresie z perspektywy gości gra nie wyglądała lepiej i po nieporozumieniu w ich szeregach rzeszowianki miały już 6 punktów zaliczki (12:6). Wobec skutecznej gry Orvosowej i jej koleżanek miejscowe cały czas posiadały kilkupunktową przewagę, a jedynym, aczkolwiek niewielkim zagrożeniem była w przeciwnym obozie skuteczna Pola Nowakowska. Jednak jak na ironię, właśnie atak autowy tej bydgoszczanki zamknął drugą odsłonę (25:18).

Początek trzeciego seta wyglądał podobnie jak pierwsze piłki pierwszego. Po spokojnym wyrównanym początku, Weronika Centka zablokowała Dominikę Witowską, zaś kolejne ataki były popisem Kalandadze i zrobiło się 4 punkty przewagi miejscowych (9:5). Koncert bloków i serwisów Katarzyny Wenerskiej zdecydowanie poprawił zapas gospodyń (15:7). W tej partii rzeszowski blok funkcjonował bez zarzutu i obficie darzył punktami gospodynie, które osiągnęły aż 11 punktów przewagi (22:11). Bydgoszczanki honorowo walczyły o każdy punkt, ale nawet zawodniczki z drugiej szóstki Rzeszowa w tym secie dały sobie radę. Mecz zakończyła atakiem ze środka Anna Obiała (25:17).