fot: birminghammail.co.uk

Niezbyt dobrze Krystian Bielik wspominać będzie spotkanie 23. kolejki angielskiej Championship z Plymouth Argyle. Reprezentant Polski boisko opuścił w 48. minucie po tym jak otrzymał czerwoną kartkę.

25-letni zawodnik rozpoczął mecz w podstawowym składzie, a jego zespół objął prowadzenie w 15. minucie po golu Jay’a Stansfielda. Prowadzenie przyjezdnych podwyższył Jordan James, a gola kontaktowego dla Plymouth zdobył przed przerwą Joe Edwards. Na początku drugiej połowy czerwoną kartkę za faul w środkowej strefie boiska otrzymał Bielik. Zespół reprezentanta Polski nie zdołał utrzymać prowadzenia i ostatecznie podzielił się punktami, remisując 3:3.

Birmingham City po 23. kolejkach mając na koncie 27 punktów, zajmuje 18. miejsce w tabeli.