Fot: MKS Pruszków

Choć MKS Pruszków nie dawał za wygraną w pierwszych dwóch kwartach, został rozgromiony przez PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski w pojedynku 13. serii ORLEN Basket Ligi.

Mecz się podzielił na pierwszą niespodziewanie wyrównaną połowę, w której grający polskim, młodym składem MKS kilkukrotnie zaskoczył rywalki oraz drugą całkowicie zdominowaną przez koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski. Ostatecznie zespół Dariusza Maciejewskiego zwyciężył 110:62.

MKS Pruszków zamyka tabelę ORLEN Basket Ligi Kobiet, ale potrafi rozgrywać obszerne fragmenty spotkań, w których dystans dzielący go od rywalek jest niewielki. Drużynie z Mazowsza zdarzają się jednak momenty, całkowicie zdominowane przez drugą stronę, rzutujące bardzo mocno na końcowy wynik zawodów. Dobitnie potwierdziła ten fakt trzecia kwarta spotkania w Pruszkowie. PolskaStrefaInwestycji wygrała ją 35:12, dominując nie tylko w strefie podkoszowej, ale przede wszystkim imponując skutecznością. W trzeciej odsłonie koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego trafiły 13 z 16 rzutów z gry, w tym 4 na 5 za trzy punkty. Po 9 punktów uzyskały Stephanie Jones, Chloe Bibby i Wiktoria Kuczyńska, dodatkowo dzieląc między siebie asysty. W to trio dobrze wpasowała się Ewelina Śmiałem, która w połowie trzeciej kwarty zastąpiła mocno poobijaną Weronikę Telengę.

Dobrą grę gorzowianki kontynuowały w czwartej kwarcie, wykorzystując mniejsze doświadczenie i być może zmęczenie intensywnym terminarzem zawodniczek z Pruszkowa. Dla MKS w świąteczno-noworocznym tygodniu było to bowiem trzecie spotkanie ligowe na przestrzeni tygodnia.

Pierwsza połowa nie zwiastowała tak wysokiej różnicy punktowej na koniec meczu. Pruszkowianki grały odważnie, dobrze panując nad piłką. To rywalki do przerwy miały na swoim koncie więcej strat, momentami gubiąc krycie po akcjach Marty Stawickiej bądź grającej bliżej kosza Katarzyny Świeżak.

Dla zespołu z Gorzowa Wielkopolskiego była to 10 wygrana w sezonie. Rok 2023 PolskaStrefaInwestycji Enea AJP zakończyła na drugiej pozycji. Z bilansem 11-1 wyprzedza ją KGHM BC Polkowice. MKS serię spotkań w Pruszkowie zakończy 3 stycznia. Rywalem zespołu Pawła Curyla będzie mistrz Polski Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Co ciekaw trzy poprzednie spotkania klub z Mazowsza rozegrał z drużynami z pierwszej czwórki: VBW Arka Gdynia, MB Zagłębie Sosnowiec oraz PolskąStrefąInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski.

MKS Pruszków – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 62:110 (14:20, 25:29, 12:35, 11:26)

MKS: Marta Stawicka 16, Katarzyna Świeżak 15, Marta Marcinkowska 11, Sonia Frojdenfal 7, Karolina Giżyńska 5, Karolina Zaborska 4, Wiktoria Jastrzębska 3, Pola Dmochewicz 1, Maja Haponik 0, Aleksandra Dec 0

PolskaStrefaInwestycji Eena AJP: Stephanie Jones 23, Chloe Bibby 20, Wiktoria Kuczyńska 14, Elena Tsineke 13, Anna Jakubiuk 9, Aleksandra Pszczolarska 8, Weronika Telenga 7, Ewelina Śmiałek 7, Nora Wentzel 6, Gabriela Lebiecka 3

Źródło: Biuro prasowe ORLEN Basket Liga Kobiet