fot: X/Polski Związek Tenisowy

Reprezentacja Polski pokonała Hiszpanie 2:1, w drugim spotkaniu fazy grupowej turnieju United Cup i z pierwszego miejsca awansowała do ćwierćfinału.

Jako pierwszy na kort wyszedł Hubert Hurkacz, który stawiany był w roli faworyta i początkowe minuty meczu nie wskazywały na niespodziankę. Najlepszy polski tenisista pewnie wygrywał gemy przy własnym podaniu, a w ósmym gemie wykorzystał drugiego break pointa i przełamał rywala. Przy własnym serwisie Hurkacz wykorzystał trzecią piłkę setową i wygrał gema 6:3.

Drugi set rozpoczął się od szansy na przełamanie w wykonaniu dziewiątego tenisisty rankingu ATP, którego nie wykorzystał. Alejandro Davidovich Fokina w czwartym gemie zagrał pewnie i przełamał Polaka, a powtórzył to w kolejnym gemie serwisowym Hurkacza i prowadził już 5:1. Szanse na odwrócenie losów meczu odżył po tym jak Hurkacz przełamał rywala. Niestety Hubiego nie było stać na kolejne prełamanie i przegrał seta 3:6.

W decydującym secie Hurkacz miał szanse na przełamanie rywala, której nie wykorzysta. Podbudowany zwycięstwem w drugim secie Hiszpan przełamał ponownie polskiego tenisistę i ostatecznie wygrał gema 6:4 i cały mecz 2:1.

Iga Świątek musiała pokonać Sare Sorribes, aby Biało-Czerwoni mogli myśleć o awansie do ćwierćfinału i zadanie wykonała. W pierwszym secie rywalka nie miała większych szans z liderką rankingu, która dwukrotnie przełamała rywalkę i wygrała seta 6:2.

W drugiej partii Świątek podobnie jak w poprzedniej nie miała większych problemów z hiszpańską tenisistką. O ile w pierwszym gemie serwisowym rywalka wybroniła cztery break pointy, tak w kolejnych została przełamana i przegrała 1:6 i cały mecz 0:2.

O zwycięstwie w meczu zdecydował mikst, a w nim bezkonkurencyjni byli Polacy. Iga Świątek i Hubert Hurkacz nie pozwolili w całym spotkaniu zdobyć żadnego gema dla rywali i wygrali 6:0, 6:0 i mogli świętować awans do ćwierćfinału.

Gra 1: Hubert Hurkacz – Alejandro Davidovich Fokina 6:3, 3:6, 4:6
Gra 2: Iga Świątek – Sara Sorribes 6:2, 6:1
Gra 3: Iga Świątek / Hubert Hurkacz – Sara Sorribes / Alejandro Davidovich Fokina 6:0, 6:0