Na finiszu 15. kolejki PlusLigi przed ostatnie w tabeli Cuprum Lubin pokonało u siebie Enea Czarni Radom 3:0. Dla gospodarzy jest to trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwszego seta od czterech punktów przewagi rozpoczęli goście. Wszystko to za sprawą świetnej zagrywki Brodiego Hofera i skutecznego na siatce Michała Ostrowskiego. Kolejne fragmenty seta nie wskazywały na to, by przyjezdni mieli roztrwonić taką przewagę, a wręcz przeciwnie – jeszcze ją powiększali. W samej końcówce jednak coś się w tej radomskiej machinie ewidentnie zacięło. Pięć punktów z rzędu Cuprum, w tym trzy po błędach gości. Efekt? Odrobienie straty z nawiązką przez gospodarzy i 3 piłki setowe w górze. Udało się za trzecim razem i po dobrym ataku Wojciecha Ferensa Cuprum zwyciężyło w pierwszej partii 25:22.

Druga odsłona w lubińskiej hali była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Na parkiecie oglądaliśmy sporo walki z jednej jak i drugiej strony siatki. Długimi fragmentami jednak to ponownie zawodnicy z Radomia byli na prowadzeniu. W końcówce mieli nawet piłkę meczową, ale ponownie zwycięsko z tej partii wyszli siatkarze Cuprum, zdobywając 4 punkty z rzędu. Seta skończył skuteczny atak Alexandra Bergera. Gospodarze triumfowali po grze na przewagi 26:24.

W trzeciej partii zespół z Radomia kompletnie się rozsypał. W pewnym momencie jak już udało im się wyrwać jakieś „oczka”, to tylko po błędach zawodników z Lubina. Gospodarze cały czas kontrolowali wynik seta i co raz bardziej odskakiwali rywalom, którzy nie podjęli rękawicy i ulegli wyraźnie lepszym lubinianom 25:15, a w całym meczu 0:3. MVP spotkania wybrany został Jake Hanes.