Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa pokonała w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju Australian Open Macedonkę Line Gjorczeską 7:5, 4:6, 6:3.

Kawa znakomicie rozpoczęła pierwszego seta, bo po przełamaniu rywalki i wygranych gemach przy własnym serwisie prowadziła 3:0. Niestety oddała inicjatywę rywalce, która wygrała cztery gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie. W kolejnych gemach następowały przełamania, a ostatecznie zwycięsko wyszła Katarzyna Kawa, która wygrał seta otwierającego spotkania 7:5. W drugiej partii kibice byli świadkami jednego przełamania, które dało wygraną reprezentantce Macedonii Północnej 6:4. Decydujący set rozpoczął się od gry na przewagi i obronionym break poincie w wykonaniu Kawy. W kolejnym gemie 31-letnia tenisistka przełamała rywalkę, a Gjorczeska szybko odzyskała stratę przełamania, bo już w następnej możliwej okazji. W ósmym gemie doszło do przełamania na korzyść Kawy, która w kolejnym obroniła pięć break pointów i wykorzystując drugą piłkę meczową, zapewniła sobie awans do kolejnej rundy.