LIAM O'REILLY Polski Cukier Start Lublin fot. Karol Makowski polski-sport.com

Lublinianie w tym sezonie występują w regionalnych rozgrywkach europejskich Europe North Basketball League. Dziś po dłuższej przerwie wrócili na boiska w tych rozgrywkach. Niestety dla Startu pierwszy mecz w ENBL w tym roku, przegrali.

Dobrze lubelski zespół radził sobie przez trzy kwarty po których prowadził 78:80. Skuteczni byli Durham, Gabrić i co ważne O’Reilly. Niestety w czwartej odsłonie ekipa Plewen włączyła tryb „celne trójki” w wykonaniu Rodneya Purvisa. Obrońca z USA wyprowadził swoją drużynę Spartaka na prowadzenie i skutecznie pomógł utrzymać wypracowaną przewagę. W końcówce Liam O’Reilly jeszcze próbował walczyć dla Startu, ale to było za mało.

BC Spartak Plewen – Polski Cukier Start Lublin 101:95 (25:26, 30:29, 23:25, 23:15)

BC Spartak: Thomas 24, Purvis 15, Stoyanov 13, Chernokozhev 13, Ivkov 10, Toshkov 10, Lomax 7, Zanna 5, Vutev 4

Polski Cukier Start: O’Reilly 20, Gabrić 17, Durham 13, Benson 11, Wade 10, Karolak 8, Szymański 6, Put 6, Pelczar 4