Marissa Kastanek Fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl

Koszykarki VBW Arki Gdynia przegrały z Umaną Reyer Wenecja 68:77 (15:19, 22:23, 13:12, 18:23) w pierwszym meczu 1/16 finału Eurocup. Gdynianki nie potrafiły znaleźć sposobu, by zatrzymać bardzo skuteczne Włoszki.

W meczu pierwsze punktowały dzisiejsze rywalki gdynianek. Ale szybkie odpowiedzi ekipy Arki dawały prowadzenie 7:4. Później do głosu doszły już zawodniczki z Wenecji. Pierwszą kwartę wygrały 19:15. W drugiej odsłonie Arka walczyła o korzystny wynik. Jednak długo mogły liczyć na wynik, który oscylował wokół remisu. Włoszki dobrze zbierały pod ofensywną tablicą. Gdy trafiła Lorela Cubaj, przewaga Umana Reyer osiągnęła 7 punktów.

Na parkiecie dwoiła się i troiła Barbora Wrzesiński, która do przerwy uzbierała 11 „oczek” i dołożyła 4 asysty, ale do przerwy gdynianki przegrywały 37:42. Na początku drugiej połowy znów gospodynie złapały kontakt, ale nie potrafiły odzyskać prowadzenia. Choć ofensywa jeszcze jakoś u gdynianek funkcjonowała, to defensywa to był problem VBW Arki. Koszykarki z Wenecji zbyt łatwo dochodziły do pozycji rzutowych. Gdy po trzech kwartach ekipa Umany prowadziła 50:54, w gdyniankach była nadzieja. Jednak seria 5:0 na otwarcie czwartej odsłony , a chwilę później kolejny ich run, tym razem 8:0 ustawiło spotkanie.

VBW ARKA GDYNIA – Umaną Reyer Wenecja 68:77 (15:19, 22:23, 13:12, 18:23)

VBW Arka: Wrzesiński 17 pkt (6 as.), Davis 12 (6 zb.), Borkowska 12, Kastanek 6 (2×3), Miskiniene 4 (11 zb.) oraz Cowling11, Podgórna 6 (2×3), Bazan 0, Puter 0

Wenecja: Shepard 17, Villa 12, Fassina 8 (2×3), Makurat 4 (6 zb.), Kuier 4 oraz Pan 15 (5×3), Berkani 11 (2×3), Cubaj 6, Nicolodi 0