fot: Empoli FC

Szymon Żurkowski zaliczył udany powrót do zespołu Empoli. Reprezentant Polski zdobył gola w meczu 20. kolejki Serie A, a jego zespół przegrał 1:2 z Hellasem Verona.

Żurkowski do zespołu Empoli trafi dziewiątego stycznia ze Spezi Calcio i pojawił się na boisku w 56. minucie, gdy zmienił Jacopa Fazzininiego. Do przerwy zespół 26-letniego zawodnik przegrywał 0:1, a gola w trzeciej minucie zdobył Milan Durić. W drugiej części spotkania Cyril Ngonge podwyższył prowadzenie Hellasu. Szanse na korzystny rezultat dla Empoli dał w 64. minucie Szymon Żurkowski, który wykorzystał dośrodkowanie Bartosza Bereszyńskiego i uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali.

Po dwudziestu kolejkach Empoli z dorobkiem 13 punktów zajmuje dziewiętnaste miejsce w tabeli.