fot: Piotr Cichowski/polski-sport.com

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej mistrzostw Europy reprezentacja Polski pokonała Wyspy Owcze 32:28 (15:15). Pomimo zwycięstwa Biało-Czerwoni nie zdołali awansować do fazy pucharowej.

Wynik meczu otworzył Szymon Sićko, a po chwili dwie minuty kary otrzymał Bartłomiej Bis. Rywale szybko wykorzystali grę w przewadze i wyrównali, a w piątej minucie Vilhelm Poulsen wyprowadził Wyspy Owcze na prowadzenie (2:1). Polacy ponownie wyszli na prowadzenie po golach Sićko i Piotra Jędraszczyka. W kolejnych minutach żadna z reprezentacji nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Po szesnastu minutach Michał Daszek doprowadził do wyrównania (9:9), a odpowiedź rywali była natychmiastowa, gdy ze środka trafił Helgi Hildarson Hoydal. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do zawodników rywali, a dokładnie do Hákun Westa av Teigumaem, który na dziesięć sekund przed końcem pierwszej połowy doprowadził do wyrównania.

Druga część spotkania podobnie jak pierwsza była wyrównana, a po polskiej stronie dobrze spisywał się w bramce Skrzyniarz. Polacy odskoczyli rywalowi na dwie bramki w 42. minucie po golu Jędraszczyka i celnym rzucie z połowy boiska w wykonaniu Jakuba Szyszko. W ataku w barwach Wysp Owczych dobrze spisywał się Elias Ellefsen á Skipagøtu, który w 46. minucie zanotował ósmego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania Leivur Mortensen pokonał Jakuba Skrzyniarza i ponownie dał remis reprezentacji Wysp Owczych. W 52. minucie na ławkę kar odesłany został zawodnik rywali, a po chwili Jędraszczyk podwyższył prowadzenie reprezentacji Polski do dwóch bramek! W końcówce spotkania Farerzy popełnili błędy, a wykorzystali to Polacy, którzy podwyższyli prowadzenie i ostatecznie wygrali 32:28.