Zakończył się turniej EEVZA U20, w którym o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy biła się reprezentacja Polski. Polacy totalnie zmietli konkurencję i po czterech starciach, w których rywale byli w stanie ugrać zaledwie seta pewnie awansowali na Mistrzostwa Starego Kontynentu.

Polska – Łotwa 3:0 (25:14, 25:19, 25:19)

Mecz właściwie w całości Polacy mieli pod kontrolą. Dominację szczególnie pokazywała pierwsza partia, w której na każdej płaszczyźnie roznieśli Łotyszy. Świadczy o tym między innymi skuteczność ataku obu drużyn (73% do 27% na korzyść biało-czerwonych). W dwóch pozostałych setach goście mieli swoje momenty, ale Podopieczni Sebastiana Pawlika szybko weszli na swój poziom i zgodnie z oczekiwaniami zamknęli mecz w trzech setach.

Polska – Ukraina 3:1 (25:19, 25:15, 27:29, 25:23)

Starcie z Ukrainą było tym zdecydowanie najtrudniejszym podczas rozgrywanego w Gorzowie Wielkopolskim turnieju EEVZA. Obie drużyny były typowane jako faworyt do złota. I rzeczywiście nasi wschodni sąsiedzi postawili się polskiej drużynie. Mimo ciągłej pogoni za wynikiem w pierwszym secie na finiszu się to polakom udało i przejęli inicjatywę wygrywając 25:19. W drugiej parti siła rozpędu popchnęła biało-czerwonych do jeszcze większej dominacji. Podopieczni Sebastiana Pawlika kontrolowali przebieg gry i pewnie wygrali 25:15. Trzecia, najbardziej wyrównana odsłona po zaciętej walce punkt za punkt rozstrzygnęła się na korzyść ukraińców (29:27). W czwartym secie również nie bez problemów gospodarze turnieju rzutem na taśmę triumfowali 25:23.

Polska – Estonia 3:0 (25:19, 25:6, 25:15)

Polacy dobrze weszli w mecz i właściwie przez cały czas mieli go pod pełną kontrolą. Estończycy nie byli w stanie zaradzić świetnej dyspozycji biało-czerwonych, a dobitnym przykładem tego jest 2 set, gdzie zdobyli zaledwie 6 punktów. Gospodarze w nieco ponad godzinkę rozprawili się rywalami 3:0.

Polska – Azerbejdżan 3:0 (25:10, 25:11, 25:11)

Chcielibyśmy wygrać 3:0 i niepozwolić Azerom „wyjść” z 20 punktów – powiedział po meczu z Estonią Jakub Kierdos. Cel został osiągnięty, a na rozprawienie się z Azerami wystarczyła druga szóstka. Mecz był bardzo jednostronny i ani przez chwilę nie drżeliśmy o końcowy rezultat. Bardzo szybkie 3:0 i przypieczętowanie awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy u-20.