Piękny sen Magdaleny Fręch w Austrlian Open trwa nadal! Polska tenisistka pokonała w meczu trzeciej rundy Anastasie Zakharova i awansowała do kolejnej rundy!

Spotkanie rozpoczęło się od przegranego gema serwisowego przez Fręch, która jednak odzyskała stratę gema i doprowadziła do wyrównania 2:2. W siódmym gemie ponownie Polka dała się przełamać i po chwili przegrywała 3:5. Zakharova miała dwie piłki setowe przy zagrywce Fręch, których nie wykorzystała. Rosjanka zamknęła jednak seta w dziesiątym gemie.

Druga partia rozpoczęła się znakomicie dla polskiej tenisistki, która wygrała trzy gemy z rzędu i prowadziła już 3:0. Niestety rywalka wróciła do gry i przełamując naszą zawodniczek i po dziesięciu gemach widniał wynik 5:5. Końcówka należała do Fręch, która zaliczyła zwycięskie przełamanie, które dało jej zwycięstwo w drugim secie.

W trzeciej partii zarówno Fręch jak i Zakharova nie potrafiły utrzymać własnego podania. W czwartym gemie 26-latka z Łodzi wykorzystała piątego break pointa i prowadziła 3:1. Rywalka odpowiedziała natychmiast przełamaniem i po chwili doprowadziła do wyrównania. Kluczowy okazał się dziesiąty gem, w którym Fręch wykorzystała pierwszą piłkę meczową i zakończyła spotkanie.