Linda Wieszewski i Marika Zandecka, fot. IBSF|Viesturs Lacis

Linda Weiszewski z rozpychającą Mariką Zandecką zajęły trzecie miejsce w zawodach bobslejowego Pucharu Europy kobiecych dwójek, które odbyły się w szwajcarskim Sankt Moritz.

Dla obu naszych zawodniczek był to pierwszy w bieżącym sezonie start w zawodach Pucharu Europy, bowiem wywalczyły one sobie prawo udziału w Pucharze Świata i na tej serii się skupiają.

W pierwszym ślizgu Linda i Marika uzyskały czwarty czas tracąc zaledwie 0,04 sekundy do zajmujących trzecie miejsce Brytyjek Nikki McSweeney i Willy Gibb. Prowadziła inna osada Wielkiej Brytanii Adele Nicoll i Kya Placide z przewagą 0,44 sekundy nad naszymi zawodniczkami.

W drugim ślizgu Polki pojechały o 0,47 sekundy szybciej. Ten czas pozwolił im awansować o jedną pozycję i wyprzedzić McSweeney i Gibb. Do zajmujących drugie miejsce Kelly Van Petegem i Jïenity de Kler z Belgii, z którymi na tym samym torze wygrały kilka dni wcześniej w Pucharze Świata, zabrakło 0,38 sekundy. Pierwszą pozycję utrzymały Nicoll i Placide, które świetną jazdą zdołały zwiększyć swoją przewagę do 0,61 sekundy nad Belgijkami.

Dopiero na piątym miejscu uplasowały się liderki klasyfikacji generalnej PE Diana Filipszki i Sarah Neitz (Niemcy).

W rozegranych dzień wcześniej zawodach monobobów kobiet Linda Weiszewski zajęła dobre, piąte miejsce. Zwyciężyła Debora Annen (Szwajcaria).