Foto: Tomasz Kasjaniuk / PZLA

Magdalena Stefanowicz rozpoczęła sezon halowy od świetnego wyniku podczas mityngu World Athletics Indoor Tour Bronze w Dortmundzie. Tam na bieżni nie dość, że pobiła swój rekord życiowy na 60 metrów to w dodatku przesunęła się na drugie miejsce na europejskich listach. 

Polka już podczas eliminacji do biegu finałowego pokazała się z bardzo dobrej strony wygrywając z czasem 7,26 s. Wtedy było to wyrównanie jej dotychczasowego rekordu życiowego na sześćdziesiąt metrów. Kilkadziesiąt minut później Magdalena Stefanowicz stanęła do walki o zwycięstwo w niemieckim Dortmundzie. Dzięki świetnemu finiszowi pokonała wszystkie rywalki zajmując pierwsze miejsce z wybornym czasem 7,22 s. Dla polskiej sprinterki to nowa życiówka, i pokaz tego w jak już aktualnie dobrej formie się znajduje.

Warto podkreślić też, że jej rezultat na 60 metrów jest ósmym najlepszym w historii polskiej lekkoatletyki oraz drugim w tym sezonie halowym w Europie (po reprezentantce Luksemburga Patrizi van der Weken 7,17 s). Co więcej czas Stefanowicz plus wygranie mityngu to duży zastrzyk punktów do rankingu olimpijskiego oraz do halowych mistrzostw świata w Glasgow.

Wyniki biegu kobiet na 60 metrów:

1. Magdalena Stefanowicz – 7,22 s.

2. Alexandra Burghardt – 7,22 s.

3. Lorene Dorcas Bazolo – 7,23 s.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!