fot: facebook/Maks Kaśnikowski

Maks Kaśnikowski (ATP 273) pokonał w pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju rangi ATP Challenger w Ottignies-Louvain-la-Neuve Brytyjczyka Charlesa Brooma (ATP 330) 6:4, 6:3.

W Belgii Polak o awans do turnieju głównego musi walczyć w dwustopniowych eliminacjach. 20-letni tenisista wykonał pierwszy krok pokonując Brytyjczyka Charlesa Brooma. W pierwszym secie Kaśnikowski wyszedł na prowadzenie 3:0, zaliczając przełamanie. Rywal wygrał gema przy serwisie polskiego tenisisty, przełamując go w siódmym gemie, a po chwili doprowadził do wyrównania. Kaśnikowski seta zakończył przełamując ponownie rywala. Ostatecznie wygrał pierwszego seta 6:4.

O zwycięstwie w drugim secie zdecydowało przełamanie, które miało miejsce na początku spotkania. Polak rozpoczął mecz od 3:0 i utrzymał do końca prowadzenie (wygrana 6:3).

Rozstawiony w eliminacjach z numerem ósmym Kaśnikowski o awans do drabinki głównej powalczy z Kazachem Michaiłem Kukuszkinem (ATP 262).