Fot: bkssa.pl

Kończący 16. kolejkę TAURON Ligi mecz BKS-u Bostik ZGO z ITA TOOLS Stalą Mielec przysporzył emocji tylko w trzecim secie, dodatkowo rozstrzygniętym na korzyść beniaminka. We wszystkich pozostałych partiach kontrolę nad rywalizacją miały bielszczanki, zasłużenie zgarniając trzy punkty.

W poniedziałkowym meczu faworytem były bielszczanki, które jak się okazało, z tej roli wywiązały się bardzo dobrze, choć nie wszystko poszło po ich myśli.

Pierwszy set to dobra gra gospodyń w bloku i na zagrywce. Świetnie w ataku radziła sobie Kertu Laak, a bielszczanki wraz z upływem czasu budowały coraz większą przewagę i bez większych problemów wygrały 25:17.

Drugi set był bardzo podobny i zakończył się niemal identycznie jak pierwszy. Mielczanki zdobyły co prawda punkt więcej, ale ani przez moment bielszczanki nie były zagrożone. Bardzo dobrze radziła sobie Joanna Pacak, która punktowała nie tylko w ataku, ale również w bloku i na zagrywce. Właśnie as serwisowy środkowej Bostika zakończył drugą partię, a gospodynie prowadziły już 2:0.

Trzeci set dość niespodziewanie rozpoczął się od prowadzenia 4:0 dla przyjezdnych. Chwilę później było 7:1, a mielczanki poczuły, że mogą w tym secie powalczyć. Bielski zespół zdobył jednak osiem punktów z rzędu (dwa asy Joanny Pacak) i wyszedł na prowadzenie 9:7. Wydawało się, że teraz sytuacja się ustabilizuje, a bielszczanki, podobnie jak to miało miejsce we wcześniejszych partiach, rozpoczną budowanie przewagi. Tymczasem drużyna prowadzona przez trenera Mateusza Grabdę nie zamierzała odpuszczać i dotrzymywała kroku gospodyniom. Doszło do gry na przewagi, w której skuteczniejsze były przyjezdne wygrywając 26:24.

Zmobilizowane porażką w trzecim secie podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka od początku czwartej partii wrzuciły wyższy bieg. Prowadziły 7:1 i systematycznie „uciekały” rywalkom. Do dobrej gry powróciła Kertu Laak, a bardzo dobrze spisywały się Paulina Damaske i Martyna Borowczak. Cały czas rewelacyjnie grała Joanna Pacak, która punkt zdobyła nawet głową (po bloku mielczanek). W tym secie nie było już walki, a BKS BOSTIK ZGO wygrał pewnie 25:11 i cały mecz 3:1.

Źródło: bkssa.pl