WKS Śląsk Wrocław
Dusan Miletić fot: plk.pl

WKS Śląsk przegrywa we Wrocławiu z Dreamland Gran Canaria 68:92. W zespole gospodarzy najwięcej punktów zdobył Dusan Miletić – 15 punktów.

Pierwszą kwartę zainaugurowali zawodnicy Śląska, zdobywając szybkie cztery punkty. Po chwili Miletić, dołożył punkty z rzutu wolnego. Rywal jednak szybko zareagował i przegonił gospodarzy, wychodząc na prowadzenie 10:5. Trafiali m.in. Josh Shurna i Andrew Albicy. Na szczęście WKS doprowadził do remisu, ale drużyna z Gran Canarii ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem trafiał reprezentant Polski, AJ Slaughter. Po chwili jego zespół, powiększył przewagę do pięciu punktów. Do akcji wkroczyli Hassani Gravett i Daniel Gołębiowski, ale po pierwszej kwarcie gospodarze przegrywali 21:26.

Drugą kwartę otworzył Artsiom Parakhoiski, trafiając za dwa. Po chwili swoje punkty dołożył też Andrii Voinalovych, ale wrocławska drużyna przegrywała czterema punktami. Hiszpańska ekipa rozkręcała się jednak z minuty na minutę, a tym samym podwyższyła prowadzenie na 34:25. Stratę próbował zmniejszyć Miletić, ale po pierwszej połowie, jego zespół przegrywał 17 punktami.

Po przerwie sytuacja na boisku dla wicemistrza Polski, coraz bardziej się komplikowała. Goście trafiali kosz za koszem, a swoje akcję kończyli m.in. Jovan Kljajic oraz Slaughter. Po stronie Śląska, stratę próbowali zmniejszyć Gołębiowski i Gravett, ale przewaga nadal wynosiła 15 oczek. Dodatkowo Gran Canaria zaliczyła serię dziesięciu punktów z rzędu, a strata gospodarzy wynosiła już 25 punktów. Przełamania dokonał Voinalovych, a Aleksander Wiśniewski dorzucił trzy punkty.

Ostatnią kwartę rozpoczął Jakub Nizioł i jego celny rzut za trzy. Goście kontrolowali sytuację na boisku i nie pozwalał rywalowi na wiele. WKS miał już za dużą stratę, ale za sprawą Klassena i Miletića, próbował ją choć trochę zmniejszyć. Finalnie obrońca tytułu w europejskich rozgrywkach EuroCupu, wygrał całe spotkanie przewagą punktów.

WKS Śląsk Wrocław – Dreamland Gran Canaria: 68:92  (21:26,12:24,15:25,19:17)

WKS Śląsk Wrocław: Miletić 15, Gołębiowski 13, Wiśniewski 9, Gravett 7, Klassen 7, Voinalovych 6, Nizioł 6, Parakhouski 2, Piśla 2, Zębski 1, Adamczak 0

Dreamland Gran Canaria: Lammers 12, Slaughter 11, Bassas 11, Salvo 10, Pelos 9, Prkacin 8, Happ 8, Kljajic 6, Shurna 5, Landesberg 5, Gegic 4, Albicy 3