Legia wygrywa z PGE Spójnią Stargard 89:78 w Warszawie. To już 11 zwycięstwo na koncie stołecznej drużyny, w tym sezonie Orlen Basket Ligi. W spotkaniu najlepiej pokazali się Aric Holman – 19 punktów i cztery zbiórki oraz Marcel Ponitka – 13 punktów, osiem zbiórek, cztery asysty.

Spotkanie rozpoczęła lepiej Legia, która zdobyła szybkie sześć punktów. Odpowiedział na to Aleksandar Langović z Spójni, celnie rzucając za dwa. Lecz drużyna z Warszawy, zaliczyła serię sześciu punktów pod rząd. Trafiali m.in. Michał Kolenda i Josip Sobin, a ich zespół prowadził już 12:2. Po stronie ekipy ze Stargardu, stratę próbowali zmniejszyć Alex Stein i Adam Łapeta, co skutkowało zmniejszeniem przewagi rywala do pięciu oczek.

Początek drugiej kwarty to pogoń gości za wynikiem, która skończyła się dla nich bardzo pozytywnie. Benjamin Simons i Stein trafiali kosz za koszem i tym samym wyszli na prowadzenie 25:24. Próbowali im przeszkodzić Christian Vital i Aric Holman, ale nie zniechęciło to rywala. Łapeta i Karol Gruszecki dorzucili kolejne celne kosze, a ich drużyna prowadziła dwoma punktami. Swoje celne akcje kończyli też Adam Brenk i Devon Daniels Iv, co pozwoliło utrzymać im przewagę, na poziomie czterech punktów.

Po przerwie do akcji wkroczyli Sobin i Marcel Ponitka i tym samym doprowadzili do remisu 42:42. Szybko jednak zareagowali Langović i Stephen Brown Jr., powracając na prowadzenie pięcioma punktami. Podopieczni trenera Kamińskiego zdołali dogonić rywala, ale tylko na moment. Spójnia za sprawą Danielsa Iv, prowadziła czterema punktami, ale rywal deptał jej po piętach. Przez dwie minuty do końca kwarty, obie drużyny wymieniały się na pozycji prowadzącego w spotkaniu. Lecz to przyjezdni, kończyli tą część spotkania, z jednym punktem więcej od rywala.

Finalną kwartę rozpoczęli Simons i Stein, zwiększając przewagę  zespołu ze Stargardu do czterech punktów. Legia była bardzo blisko, aby dogonić rywala, ale dopiero na cztery minuty do końca spotkania, doprowadziła do remisu. Zaliczyła serię 11 punktów z rzędu i tym samym prowadziła już ośmioma punktami. Trafiali m.in. Holman i Vital. Goście byli w nieciekawej sytuacji i już jej nie poprawili, ponieważ przegrali ostatecznie różnicą 11 punktów.

Legia Warszawa – PGE Spójnia Stargard: 89:78 (19:14,19:28,22:19,29:17)

Legia Warszawa: Holman 19, Jackson 17, Ponitka 13, Cowels III 12, Vital 11, Sobin 8, Kolenda 5, Wyka 2, Kulka 2, Wieluński 0

PGE Spójnia Stargard: Stein 15, Łapeta 13, Daniels Iv 11, Gruszecki 8, Simons 7, Brenk 7, Langović 7, Brown Jr. 6, Gordon 4