Piotr Parzy­szek zdo­był bramkę dla holen­der­skiego FC Emmen w 24 kolejce holen­der­skiej II ligi prze­ciwko FC Ein­dho­ven. Polak miał szan­szę na dublet w tym spo­tka­niu, lecz zmar­no­wał rzut karny.

FC Emmen podej­mo­wało u sie­bie dru­żynę z FC Ein­dho­ven. Wynik spo­tka­nia otwo­rzyli goście w 33 minu­cie spo­tka­nia po bram­ce­Evan Pot­tiera. W 51. minu­cie Piotr Parzy­szek sta­nął przed szansą, aby dopro­wa­dzić do wyrów­na­nia z ”wapna”. Nie­stety Polak nie wyko­rzy­stał rzutu kar­nego, obro­nił go bram­karz gości Jorn Bron­deel.

Co się odwle­cze, to nie ucie­cze i tak się w przy­padku naszego repre­zen­tanta stało. Parzyszek wyrów­nał wynik minutę po nie­wy­ko­rzy­sta­nym rzu­cie kar­nym.

30-letni napastnik ma na kon­cie sie­dem ligo­wych bra­mek w tym sezo­nie i 3 asy­sty w 23 meczach. Parzy­szek grał do 75. minuty, kiedy zmie­nił go Patrick Bro­uwer.

Osta­tecz­nie w spo­tka­niu 24. kolejki holen­der­skiej II lig FC Emmen zre­mi­so­wało u sie­bie z FC Ein­dho­ven 1–1 (0–1).

Emmen jest na 11. miej­scu w tabeli z dorob­kiem 33 punk­tów po 23 meczach.