Magda Linette oraz Bernarda Pera pewnie wygrały ćwierćfinałowe starcie w turnieju w ZEA i awansowały do najlepszej czwórki. Niestety tuż po zakończeniu meczu okazało się, że Polka nabawiła się kontuzji, przez co nie wystąpi w półfinale.

Pierwszy set był co prawda małym falstartem, gdyż Polka i Amerykanka męczyły się przeciwko Hao-Ching Chan oraz Giulianie Olmos. Tajwanka i Meksykanka zaskoczyły naszą rodaczkę i jej partnerkę wychodząc na prowadzenie 3:0. Na szczęście Linette i Pera znakomitymi asami serwisowymi i dobrą grą odrobiły straty i doprowadziły do tie-breaku. W nim również nie było najłatwiej, ale Magda i Bernarda wygrały 8-6.

Druga odsłona spotkania była jednak pełną, oczekiwaną dominacją. Punkt za punktem, gem za gemem i polsko-amerykańska para prowadziła już 5:0. Potem po breakpoincie przegrały gema numer 6, ale w następnym osiągnęły cel, wygrywając 6:1, a całe spotkanie 2:0. Być może na trudny pierwszy set wpłynęła kondycja Magdy, która była zmęczona po wczorajszym czterogodzinnym meczu z Haddad Maią w singlu.

W półfinale rywalkami Linette i Pery miały być zwyciężczynie meczu Noskova/Watson – Aoyama/Krunić. Niestety z powodu urazu Polki wiemy już, że do tego spotkania nie dojdzie.